شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سال هفتم تحصیلی از پاییز سال جاری کلید می خورد

danesheroz1 شهریور ۳, ۱۳۹۲ ۰
سال هفتم تحصیلی از پاییز سال جاری کلید می خورد

دانش روز: ابراهیم سحرخیز معاون آموزشی دوره متوسطه وزارت آموزش و پرورش از آغاز کلاسهای سال هفتم تحصیلی همزمان با فصل آغاز مدارس خبر داد

به گزارش دانش روز، ابراهیم سحرخیز با اشاره به این مطلب که کلاس هفتم تحصیلی از ابتدای سال تحصیلی جاری آغاز به کار می کند ؛گفت: در سال جاری تحصیلی با تغییراتی که در نظام آموزش و پرورش صورت گرفته است کلاس هفتم آغاز به کار می کند.

 وی خاطر نشان کرد: این دوره تحصیلی بعد از پایان پایه ششم دوره آموزش ابتدایی دوره اول متوسطه یا سال هفتم از آغاز مهر ۹۳-۹۲ شروع به کار خواهد کرد.

 معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح نظام متوسطه پرداخت و گفت: دوره متوسطه جدید به دو دوره اول و دوم تقسیم می شود که دوره اول شامل پایه های هفتم، هشتم و نهم و در دوره دوم متوسطه شامل پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم است.

 یادآور می شود؛ سال تحصیلی ۹۳-۹۲ در شرایطی امسال  آغاز به کار می کند که تحولی شگرف را در نظام آموزشی کشور شاهد خواهیم بود؛ دانش آموزان در حالی پای به کلاسهای تحصیلی می گذارند که قرار است با تحقق یکی از اصول نظام تحول بنیادین آموزشی کشور سال تحصیلی دوره متوسطه از کلاس هفتم شروع شود و ششم دبستانی ها با رویکردی جدید وارد مدارس شوند که از آن بوی  تغییر و تحول به مشام می رسد. تحولی که هم در ساختار و هم در محتوا باید در چشم انداز سند تحول بنیادین دید. با شروع به کار نظام ۶.۳.۳ در کشور دانش آموزان ششم ابتدایی، دوره اول متوسطه یا هفتم را از اول مهر آغاز خواهندکرد.

منبع:پانا

 

یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۶
کد خبر : 54109
بازدیدها: 440

پاسخی بگذارید »