سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سال آینده هم برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها مناسب نیست

danesheroz آذر ۱۳, ۱۳۹۱ ۰

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعید می دانم سال آینده زمان مناسبی برای اجرای فاز دوم باشد، گفت: با توجه به اینکه انتخابات ریاست جمهوری در ابتدای سال آینده انجام می شود ۶ ماه برای تشکیل کابینه و ساماندهی شرایط مدیریتی دولت جدید زمان می برد بنابراین زمان مناسبی برای اجرای فاز دوم [&hellip

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعید می دانم سال آینده زمان مناسبی برای اجرای فاز دوم باشد، گفت: با توجه به اینکه انتخابات ریاست جمهوری در ابتدای سال آینده انجام می شود ۶ ماه برای تشکیل کابینه و ساماندهی شرایط مدیریتی دولت جدید زمان می برد بنابراین زمان مناسبی برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی امروز دوشنبه در نشست خبری در پاسخ به سئوال خبرنگار شبکه تلویزیونی چین مبنی بر اینکه ارزیابی خود را از تحولات سوریه بعد از سفرهای منطقه ای اخیر خود بیان کنید، اظهار داشت: در این سفر شرایط منطقه و سوریه را از نزدیک مشاهده کردیم و بر حل مشکلات سوریه از طریق راه حل سیاسی مصرتر شدیم ، اعتقاد دارم ارسال سلاح و امکانات نه تنها نمی تواند شرایط داخلی سوریه را تغییر دهد بلکه یک اشتباه بزرگ است.

وی با بیان اینکه عزمی در مسئولان سوریه برای حل مسائل از طریق سیاسی وجود دارد، تصریح کرد: تنها راه حلی که می تواند در سوریه تاثیر داشته باشد گفتگو، تقویت دموکراسی و جلوگیری از کشتار است.

گفت: کسانی که واقعا اعتقاد دارند باید مشکل سوریه حل شود و در این زمینه راستگو هستند با مشاهده شرایط میدانی قطعا به این نتیجه خواهند رسید که ارسال سلاح فایده ای ندارد و ما هم در سفر خود به ترکیه به دوستان ترک گفتیم که بیشتر اراده شان به این سمت معطوف باشد.

در ادامه نماینده قم در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا مرحله دوم هدفمندی یارانه ها در سال ۹۲ اجرایی می شود، گفت: بعید می دانم سال آینده زمان مناسبی برای اجرای فاز دوم باشد.

لاریجانی گفت: با توجه به اینکه انتخابات ریاست جمهوری در ابتدای سال آینده انجام می شود ۶ ماه برای تشکیل کابینه و ساماندهی شرایط مدیریتی دولت جدید زمان می برد بنابراین زمان مناسبی برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها نیست.

رئیس مجلس در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه رهبر انقلاب بارها قوای سه گانه را به وحدت هر چه بیشتر میان خود دعوت کرده اند و علیرغم این رهنمودها اظهاراتی از سوی روسای ۳ قوه شنیده می شود به طور نمونه اظهارات دیروز رئیس جمهور علیه پارلمان بود و این اظهارات مانند دانه های تسبیحی است که یکی یکی بیرون می آید و وحدت را بر هم می زند ما به عنوان اصحاب رسانه با چنین اظهاراتی که بوی تفرقه می دهد چه کاری باید انجام دهیم، گفت: آنچه رهبر انقلاب فرمودند بسیار خیرخواهانه بود اما این به معنای این نیست که قوای سه گانه وظایف خود را انجام ندهد.

وی گفت: اظهارات دیروز رئیس جمهور نیازمند پاسخگویی است اما در شرایط فعلی مسائل مهمتری داریم و نیازی به پاسخگویی ما نیست و شما اصحاب رسانه هم باید کمک کنید تا فضا ملتهب نشود.

لاریجانی تاکید کرد: اظهارات رهبری خیرخواهانه و واجب العطاعه است.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار شبکه سحر مبنی بر نوع رابطه ایران با آذربایجان و اینکه خبرنگار سحر در آن کشور به دلیل اتهامات واهی دستگیر و در زندان است، مجلس شورای اسلامی چه اقداماتی در این زمینه انجام می دهد، گفت: ما با کشورهای همسایه روابط خوبی داریم اما ممکن است در پاره ای از موضوعات با هم اختلاف داشته باشیم.

وی تاکید کرد:  در مورد این خبرنگار نیز باید این موضوع از طریق کانال های دیپلماتیک حل شود.

رئیس قوه مقننه همچنین در پاسخ به سئوال خبرنگار العالم مبنی بر اینکه موضعتان در مقابل گروه های معارض سوری چیست و با توجه به اینکه رابطه بسیار خوبی با دولت سوریه دارید چطور می توانید به حل مشکلات این کشور کمک کنید، بیان داشت: اگر گروه های معترض سوری راه حل خود را برای رفع مشکلات تغییر دهند و به سمت گفتگو بروند مشکلات زودتر حل می شود و ایران نیز در این زمینه کمک خواهد کرد.

در پایان این نشست خبری لاریجانی در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه احمدی نژاد در گذشته به ملک زاده سمتی در وزارت خارجه داده بود که این موضوع مورد مخالفت رهبری و مجلس شورای اسلامی قرار گرفته بود، آیا با توجه به اینکه در روزهای اخیر ملک زاده به عنوان رئیس سازمان میراث فرهنگی منصوب شده است، مجلس در این زمینه ورود پیدا خواهد کرد، خاطر نشان کرد: خواهش می کنم اینگونه سئوالات را نپرسید و همانطور که قبلا هم گفتم بنا نداریم به این مسائل ورود پیدا کنیم چرا که مسائل مهمتری در کشور وجود دارد.

دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۱ - ۱۰:۰۰
کد خبر : 202
بازدیدها: 310

پاسخی بگذارید »