شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ساعتی برای تشخیص آلودگی +عکس

danesheroz خرداد ۱۰, ۱۳۹۲ ۰

دانش روز ،”آبرو” دستگاهی جالب است که به شما اجازه می دهد تا در هر مکانی که باشید میزان آلودگی را تشخیص داده و اقدامات لازم را انجام دهید

هوای این روزهای تهران در شرایط خوبی به سر می برد اما روزهای سخت و آلودگی نیز دور از این شهر شلوغ نیست و آلودگی بدترین دشمن سلامت هر انسانی در تمام دنیاست از این رو باید کمتر در این شرایط حضور داشته باشیم.

دانستن میزان آلودگی هر نقطه می تواند به شما کمک کند که بهترین تصمیم را در مورد اقامت یا ترک محل بگیرید اما تا به حال شرایطی برای بدست آوردن میزان آلودگی در لحظه نبوده است ولی ابزاری جدید قرار است به کمک انسان ها بیاید.

“آبرو” دستگاهی جالب است که توسط “نیکولاس اتور” طراحی شده است. این دستگاه که به مانند ساعت به دست متصل می شود می تواند در هر لحظه میزان آلودگی محیطی که در آن قرار دارید را به شما بگوید.

این دستگاه مجهز به سنسورهای تشخیص آلودگی است که تنها با روشن شدن می تواند میزان بدی هوا را به شما گوش زد کند. این دستگاه همچنین در شرایط حساس شروع به هشدارهای ناگهانی در مورد سلامتی می کند و آن ها را بر روی تلفن همراه به نمایش در می آورد.

این دستگاه قرار است به سیستم های مختلفی برای انجام عملیات های به موقع نیز مجهز شود تا در شرایط خاص بگوید لازم به چه کاری برای حفظ سلامتی است. این دستگاه می تواند بسیاری از بیماری هایی که ناخواسته به سراغ ما می آیند را از بین ببرد.

جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۰:۴۶
کد خبر : 22683
بازدیدها: 225

پاسخی بگذارید »