چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون تالیف و تولید مواد درسی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد:

سازمان دانش‌آموزی محصول مقدس حوزه پرورشی/جنس پدافندغیرعامل، نرم افزاری و فکری است

danesheroz بهمن ۱۵, ۱۳۹۱ ۰

معاون تألیف و تولید مواد درسی و رسانه های آموزشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، گفت: پدافند غیر عامل از جنس نرم افزاری، فکری و عقل و اندیشه است و می گوید چه کاری انجام دهیم تا آسیب های حملات دشمن را به حداقل برسانیم

حمیدرضا کفاش امروز در نشست های معرفتی و بصیرتی (طرح صالحین) که در سالن شهدای دانش آموز سازمان دانش آموزی برگزار شد، با اشاره به تاسیس سازمان دانش آموزی، اظهار کرد: محصول مقدس حوزه پرورشی شکوفایی سازمان دانش آموزی بود.
وی افزود: بسیج شجره طیبه و نهادی مقدس و ارزشی است و مدعی نیست که می تواند روحیات مختلف را جذب کند؛ اما آنهایی که جذب نمی شوند، باید برنامه ای برای آنها داشته باشیم.


سازمان دانش آموزی تشکیلاتی مقدس در آموزش و پرورش

کفاش سازمان دانش آموزی را تشکلاتی مقدس در آموزش و پرورش که متولد شد ارزیابی و گفت: سازمان دانش آموزی مولود کار اجرایی است و این سازمان تشکل های دانش آموزی و کارها را در توان استعداد بچه ها تعریف کند.
وی با اشاره به “پدافند غیرعامل”، گفت: امام راحل تعریفی نه به این تعبیر (پدافند غیرعامل) بلکه دفاع همه جانبه داشته‌اند؛ اما مقام معظم رهبری در فرمایشاتشان به کرار از این تعریف استفاده می کنند.
وی اضافه کرد: اصولا جنگ را دشمن به راه می اندازد برای از بین بردن نیروهای مقابل. حمله که انجام می شود، «آفند» و اگر آنها مقابله کنند، «پدافند» نامیده می شود. این دو مقوله در حوزه نظامی و غیر نظامی وجود دارد. در نظامی نیروهای زمینی، هوایی و دریایی به دشمن حمله می کند که حمله آفندی نام دارد و جلوگیری و مقابله برای حملات و ضدحمله، پدافند است.
معاون تالیف و تولید مواد درسی و رسانه های آموزشی آموزش و پرورش با اشاره به مثالی درباره پدافند غیرعامل، گفت: مردم بی دفاع خرمشهر و سوسنگرد در روزهای ابتدایی جنگ تحمیلی نظامی نبودند و از بین رفتند. پدافند غیرعامل ضد حمله در برابر دشمن به غیر نظامی است و در آن اسلحه و … نیست.


پدافند غیرعامل مجموعه تدابیر برای به صفر رساندن حمله دشمن است

وی در تعریف تکمیلی، پدافند غیرعامل را مجموعه تدابیر، اندیشه، عقل و تفکر غیر نظامی که بتواند خطر حمله دشمن را به سمت (صفر) کاهش دهد و یا کم کند، دانست.
کفاش “مقاوت ملی پایدار” را بهتر از پدافند غیرعامل ارزیابی و گفت: این مجموعه تدابیری برای حفظ کشور و جان است.
وی افزود: یک سری مقابله در برابر حوادث طبیعی مانند طوفان، سیل و سونامی است که تدابیری برای این موارد وجود دارد تا خطرات را کاهش دهد. اما با توجه به اینکه در کشور ما متولی این موضوع وجود دارد، سازمان پدافند غیر عامل به آن ورود پیدا نمی کند.


“حوادث غیرطبیعی و انسان ساز” محل ورود پدافند غیرعامل

معاون تالیف و تولید مواد درسی و رسانه های آموزشی آموزش و پرورش با اشاره به موضوعی که سازمان پدافند غیر عامل به آن ورود پیدا می کند، گفت: “حوادث غیر طبیعی یا انسان ساز” که در راس آن جنگ قرار دارد از مواردی است که سازمان پدافند غیرعامل ورود پیدا می کند که البته این جنگ نیاز به مطالعه دارد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر نوع جنگ ها عوض و مدرن شده است، گفت: «جنگ های سایبری»، «جنگ های اقتصادی» و «جنگ های بیولوژیک» از انواع مدرن جنگ در عصر کنونی است.
کفاش افزود: نوع جنگ ها در جهان تغییر کرده و دشمن برای از بین بردن انسانها دیگر به صورت نظامی وارد نمی شود؛ زیرا جنگ نظامی هزینه های بسیاری دارد.
وی ادامه داد: پدافند غیر عامل از جنس نرم افزاری، فکری و عقل و اندیشه است و می گوید چه کاری انجام دهیم تا آسیب های حملات دشمن را به حداقل برسانیم.


جنس سازمان دانش آموزی از نشاط  و غنی سازی اوقات فراغت است

وی با بیان اینکه تا چه زمانی بنشینیم و تهاجم فرهنگی و جنگ نرم را دشمن راه بیاندازد و ما دفاع کنیم، گفت: جنس سازمان دانش آموزی از نشاط، پر انرژی بودن، مصرف در مسیر درست، آموزش های لازم، غنی سازی اوقات فراغت و مجموعه این موارد در برابر دشمن بی سروصدا دفاع می کند.


نماز، کارآفرینی و حجاب نوعی پدافند غیرعامل است/جنگ های امروزی سایبری، بیولوژیکی و اقتصادی

معاون تالیف و تولید مواد درسی و رسانه های آموزشی آموزش و پرورش نماز، کارآفرینی و حجاب را نوعی پدافند غیرعامل معرفی و خاطرنشان کرد: جنگ ها امروز از نظامی به سایبری، بیولوژیکی و اقتصادی تغییر کرده و دفاع آنها از جنس علم است و نمی شود با آنها به شکل پدافندی مقابله کرد.
وی در قسمتی از صحبت های خود به جنگ های روانی اشاره و گفت: جنگ روانی نزدیک به ۲ سال است در سوریه طول می کشد؛ مانند جنگ تحمیلی که به کشور ما تحمیل شده است.
کفاش اضافه کرد: بیش از ۸۰ نفر از سران حکومت سوریه و ۳۳۰۰ شیعه تا حالا در انفجارهای این کشور کشته شده و بیش از ۱۵ گروه را با رگبار تیرباران کردند که یک جنگ تمام عیار تبلیغاتی با حجم سنگین علیه این کشور دنبال می شود.
وی به نوعی از جنگ روانی اشاره و گفت: در هنگام شهادت حضرت علی (ع) جمع کسیری در این جنگ روانی می گفتند که مگر علی نماز می خواند که در محراب شهید شده است.
معاون تالیف و تولید مواد درسی و رسانه های آموزشی آموزش و پرورش در پایان گفت: پدافند غیرعامل مجموعه تدابیر غیرنظامی برای مقابله با دشمن است که باعث به حداقل رساندن خطرات شود و جنس آن از نوع آگاه سازی علم و فرهنگ است.

یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۴:۲۶
کد خبر : 5772
بازدیدها: 234

پاسخی بگذارید »