چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سارق میلیونی اینترنتی در البرز دستگیر شد

danesheroz1 شهریور ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
سارق میلیونی اینترنتی در البرز دستگیر شد

دانش روز: رئیس پلیس فتا البرز گفت: فردی که با بدست آوردن رمز دوم حساب بانکی دوستش اقدام به سرقت میلیونی اینترنتی از آن کرده بود،در این استان دستگیر شد.

به گزارش دانش روز، سرهنگ یزدان نیکنام افزود: در پی وصول پرونده شکایت فردی به پلیس فتا مبنی بر برداشت اینترنتی از حساب بانکی وی به مبلغ ۳۶۰ میلیون ریال توسط افراد ناشناس ، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.
وی اضافه کرد: ماموران در ابتدای تحقیقات با بررسی پرینت حساب شاکی دریافتند که از ابتدای سال ۹۲ تاکنون به دفعات متعدد از حساب شاکی خرید و انتقال وجه بصورت اینترنتی انجام شده است.
وی اظهار کرد: با بررسی لیست حساب شاکی مشخص شد وجوه برداشتی به حساب بانکی شخصی به نام کامیار واریز شده که با توجه به این امر بلافاصله حساب مذکور مسدود و مبلغی از وجوه مورد نظر در حساب متهم بلوکه شد.
نیکنام افزود: پس از شناسایی صاحب حساب که وجوه مالباخته به آن منتقل شده بود ، شاکی اعلام داشت که فرد مورد نظر از دوستان خانوادگی وی بوده ولی اطلاع ندارد که رمز حساب بانکی اش را چگونه بدست آورده که ماموران با توجه به اظهارات شاکی پس از هماهنگی با مقام قضایی متهم را دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.
رئیس پلیس فتا استان البرز اظهار کرد: متهم در بازجویی های اولیه ماموران منکر ارتکاب هرگونه جرمی شد اما با ارائه مدارک و مستندات موجود در نهایت به جرم خود اعتراف کرد و بیان داشت با توجه به رفت و آمد خانوادگی که با شاکی داشته، همسر و فرزندانش در نتیجه اعتمادی که به او داشتند جهت خرید، رمز دوم و شماره کارت را در اختیارش قرار می دادند و متهم نیز از این فرصت سوء استفاده کرده و اقدام به برداشت اینترنتی از حساب شاکی کرده است.
گفتنی است، متهم همراه با پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

منبع:ایرنا

پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۰:۰۴
کد خبر : 59711
بازدیدها: 144

پاسخی بگذارید »