شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ساخت ۹ داروی وارداتی سرطان

danesheroz1 تیر ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
ساخت ۹ داروی وارداتی سرطان

دانش روز: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به واردات ۲۰۰ میلیارد تومانی داروهای سرطانی گفت: این در حالی است که با هزینه ۲ میلیارد تومانی تحقیقات اقدام به تولید این داروها در کشور کرده ایم

به گزارش دانش روز، دکتر طریقت منفرد در مراسم رونمایی از ۱۲ طرح کلان ملی افزود: با تلاش محققان کشور موفق به تولید واکسن آنفولانزا در کشور شدیم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه ایران در زمینه تولید داروهای پیچیده و هایتک نه تنها در منطقه بلکه در آسیا بی رقیب است، اظهار داشت: ۹ داروی ضد سرطان که امروز رونمایی شد به میزان ۲۰۰ میلیارد تومان وارد کشور می شد که با هزینه ۲ میلیارد تومانی تحقیقات توانستیم در کشور تولید کنیم.

وی تولید و طراحی تجهیزات پزشکی را از دیگر دستاوردهای محققان وزارت کشور دانست و ادامه داد: در حال حاضر این محققان توانستند در کنار دستگاه های لیزر مونیتورهایی در مقیاس کوچک تولید کنند که علائم حیاتی بیماران را هشدار می دهد.

طریقت منفرد همچنین خاطر نشان کرد: در صورت نصب و راه اندازی این دستگاه ها در اقصا نقاط کشور قادر خواهیم بود تا خدمات درمانی مشابه آن چه که در پایتخت عرضه می شود در مناطق دور دست ارائه دهیم.

وزیر بهداشت همچنین ابراز امیدواری کرد که با انعقاد قراردادهایی بتوانم گام های موثری در زمینه تولید تجهیزات پزشکی برداریم.

منبع:مهر

یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۳
کد خبر : 37687
بازدیدها: 287

پاسخی بگذارید »