یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ساخت هواپیمای بدون سر نشین توسط دانش آموزان کوار

danesheroz1 آذر ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
ساخت هواپیمای بدون سر نشین توسط دانش آموزان کوار

دانش روز: مدیر آموزش و پرورش شهرستان کوار، از طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین توسط دانش‌ آموزان شهرستان خبر داد

به گزارش دانش روز، یعقوب حامدی افزود: این دانش‌آموزان که عضو مرکز تحقیقات علمی- پژوهشی دانش‌ آموزی کوار هستند، با شعار، پرچم علم بر زمین نمی‌ ماند، موفق به طراحی، ساخت و پرواز موفقیت‌آمیز یک فروند هواپیمای بدون سرنشین شدند .

 مدیر آموزش و پرورش شهرستان کوار در ادامه یادآور شد: این هواپیما بطول ۱۴۹ سانتی متر و وزن ۵/۳ کیلوگرم، با سوخت الکل با مخزن ۲۰۰ سی سی و قابلیت ۳۰ دقیقه پرواز با سرعت ۸۵ کیلومتر در ساعت را دارد.

 وی قابلیت حمل دوربین و عکسبرداری و فیلم برداری هوایی با کیفیت AVI را از دیگر امکانات این هواپیما عنوان کرد و اظهار داشت: این هواپیما چندین بار پرواز و امتحان خود را پس داده ولی هنوز از آن رو نمایی نشده است.

حامدی در پایان خاطر نشان کرد: خاصیت رادارگریزی و نامرئی کردن هواپیما، قابلیت دید سخت با چشمان غیر مسلح با استفاده از نانو تکنولوژی و همچنین کنترل آن به وسیله تلفن همراه نیز از امکانات دیگرپیش بینی شده برای این هواپیماست که دانش آموزان مشغول تحقیقات آن می باشند .

 گفتنی است ؛ هزینه مالی ساخت این هواپیما توسط آموزش و پرورش، بسیج دانش آموزی، شهرداری و فرمانداری کوار و اعضای گروه تامین شده است.

 لازم به ذکر است، شهرستان کوار در مرکز استان فارس و در فاصله ۴۵ کیلومتری شیراز قرار دارد.

دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۸
کد خبر : 77251
بازدیدها: 298

پاسخی بگذارید »