چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ساخت هلیکوپتـر از وسایل دورریز توسط دانش‌ آموز نخبه نورآبادی + تصاویر

danesheroz1 اسفند ۶, ۱۳۹۲ ۰
ساخت هلیکوپتـر از وسایل دورریز توسط دانش‌ آموز نخبه نورآبادی + تصاویر

دانش روز: دانش آموز هنرستان شهید مردای شهر نورآباد ممسنی ماشین پرنده ای شبیه به هلیکوپتر را با وسایل دور ریز ساخته و تا ارتفاع چهار متر با آن پرواز کرده است

به گزارش دانش روز، میلاد صدری زاده سازنده‌ی این ماشین پرنده بیان داشت: این ماشین پرنده قابلیت حرکت در جاده و در حالت پرواز را دارد و پیش بینی می شود حداکثر سرعت آن در جاده ۶۰ و در حالت پرواز ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت باشد.

وی افزود: این ماشین پرنده به دلیل حجم کمی که دارد برای گشت زنی و نظارت  در شهر و جنگل و در مناطق پر تراکم می‌تواند مناسب باشد.

این دانش آموز نخبه ممسنی ادامه داد: در ساخت این وسیله سعی شده است از وسایل دوریز استفاده شود حتی موتور آن نیز بازیابی شده است و این موتور در ابتدا آهن پاره ای بیش نبوده است.

وی درباره ویژگی های این ماشین گفت: نوع سوخت آن بنزینی  و مجهز به سیستم هوشمند اعلام حریق و نقص فنی است و پائین بودن مصرف سوخت از دیگر ویژگی های آن می باشد.

وی که تاکنون توانسته با ساخت ربات جاسوسی و جنگی در جشنواره خوارزمی فارس مقام اول را کسب کند، افزود: قصد دارم با این ماشین پرونده در جشنواره خوارزمی و جشنواره علم تا عمل شرکت کنم.

این مخترع جوان در پایان گفت: تاکنون برای این طرح هفت میلیون تومان هزینه کرده ام و این درحالی است که تکمیل طرح، هزینه ای بالغ بر ۱۰ میلیون تومان خواهد داشت و امیدوارم شرکت یا نهاد یا ادارای از نظر مالی مرا حمایت کنند.

البته از همه کسانی که من را تاکنون در ساخت این ماشین پرنده یاری کرده اند بویژه مدیریت آموزش و پرورش ممسنی و مدیران، معلمین و دانش آموزان هنــرستان شهید مرادی کمال تقدیر و تشکر را دارم.

منبع: شیرازه

سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۲:۰۶
کد خبر : 95418
بازدیدها: 894

پاسخی بگذارید »