جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ساخت دستگاه کاهش مصرف سوخت خودرو توسط دانشجوی البرزی

danesheroz1 مهر ۴, ۱۳۹۲ ۰
ساخت دستگاه کاهش مصرف سوخت خودرو توسط دانشجوی البرزی

دانش روز: دستگاه تولید هیدروکسی برای کاهش مصرف سوخت و آلودگی در موتورهای خودرو در پژوهشگاه مواد و انرژی کشور مستقر در مشکین دشت استان البرز ساخته شد.

به گزارش دانش روز، مهیار نعمتی دانا دانشجوی کارشناسی ارشد پژوهشگاه مواد و انرژی و سازنده این دستگاه گفت: این دستگاه باعث می شود هوای ورودی به موتور خودرو غنی شده و احتراق کامل تری صورت گیرد و آلودگی هیدرو کربنی و مصرف سوخت کاهش یابد.
وی افزود: این دستگاه با الکترولیزه کرده آب و تولید هیدروکسی موجب کاهش آلودگی خودروها می شود.
وی ادامه داد: برق این دستگاه از باطری ماشین تامین شده و با الکترولیز آب، هیدروژن و اکسیژن مورد نظر را تولید می کند و با توجه به خاصیت سوخت هیدروژن که در موتور احتراق داخلی از آن استفاده می شود به سوخت مناسب دست پیدا می کنیم.
نعمتی بیان کرد: این دستگاه قابلیت آن را دارد بدون هیچ گونه تغییری در ساختار موتور خودرو به همراه سوخت های مورد استفاده در آن نظیر بنزین ، گازوئیل یا گاز برای احتراق، گازهای هیدروژن و اکسیژن را به منظور به سوزی از طریق دریچه ورودی هوا در موتور به این سوختها اضافه کند.
وی خاطرنشان کرد: نتایج عملکرد این دستگاه در مراحل آزمایشگاهی بسیار رضایت بخش بوده است.
نعمتی گفت: این دستگاه مشابه داخلی ندارد و بیشتر در کشورهای کانادا و آمریکا مورد استفاده می گیرد که با توجه به تحریم های موجود این نمونه در کشور بومی سازی شده و قابلیت تولید انبوه را نیز دارد.

منبع:ایرنا

پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۲
کد خبر : 62662
بازدیدها: 409

پاسخی بگذارید »