شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ساخت دستگاه دیالیز در خانه +عکس

danesheroz بهمن ۱۱, ۱۳۹۱ ۰

“هو سونگون” از اهالی شهر نانجینگ چین از جمله افرادی است که دچار مشکلات کلیوی شده است اما توانایی پرداخت هزینه های آن را ندارد و به همین علت دستگاه دیالیز خودش را در خانه ساخته است

بیماران کلیوی برای اینکه بتوانند اختلالات این اندام بدنشان را پوشش دهند و یا آن را بهبود بخشند محبورند مرتب از دستگاه های دیالیز استفاده کنند که گاها هزینه های بالایی دارد.

“هو سونگون” از اهالی شهر نانجینگ چین از جمله افرادی است که دچار مشکلات کلیوی شده است اما توانایی پرداخت هزینه های آن را ندارد و به همین علت دستگاه دیالیز خودش را در خانه ساخته است.

او در گذشته قصد داشته است که در رشته پزشکی درس بخواند اما به علت های مختلف نتوانسته بود به این مورد دست پیدا کند و درس را رها کرده بود.

از سال ۱۹۹۳ ا مجبور بوده است تا از دستگاه دیالیز استفاده کند اما هزینه های بسیار بالای این دستگاه باعث شده بود تا دچار مشکلات اقتصادی شدیدی شود و تصمیم گرفت تا دیگر به بیمارستان نرود و خودش در خانه این کار را انجام دهد.

او پس از این دست به اقدامی جالب زد و با استفاده از مواد اولیه در دسترس یک دستگاه کامل در خانه ساخت تا دیگر مجبور نباشد هزینه اضافی پرداخت کند.

از آن زمان تا به حال ۱۳ سال میگذرد که او توانسته با استفاده از دستگاه خود ساخته اش زندگی کند و مشکلی نیز نداشته و می گوید اینجوری هزینه های او به یک دهم کاهش یافته است.

بسیاری از پزشکان این کار را یک ریسک بزرگ می دانند چرا که اگر دستگاه درست کار نمی کرد او درهمان روزها اول جان خودش را از دست می داد.

چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۷:۳۴
کد خبر : 5370
بازدیدها: 234

پاسخی بگذارید »