جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ساخت دستگاه تثبیت قلب در هلال احمر ایران

danesheroz1 تیر ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
ساخت دستگاه تثبیت قلب در هلال احمر ایران

دانش روز: مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت تجهیزات پزشکی سها هلال وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از تولید دستگاه ثابت کننده قلب(اختاپوس) برای نخستین بار در این شرکت خبر داد

به گزارش دانش روز، دکترمحمد خادم علیزاده در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی با معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، افزود: این دستگاه که برای عمل جراحی عروق کرونر و ثابت نگاه داشتن قلب هنگام عمل جراحی مورد استفاده قرار می گیرد فقط در کشور آمریکا تولید می شود که با تولید آن در شرکت تجهیزات پزشکی سها هلال، ایران به عنوان دومین کشور در ساخت این دستگاه مهم در جهان محسوب خواهد شد.

وی با بیان این که در عمل جراحی عروق کرونر برای هر بیمار از یک دستگاه مجزا استفاده می شود، تصریح کرد: اکنون با تولید این دستگاه ثابت کننده قلب هنگام جراحی های قلب، از وارد کردن آن از سایر کشورهای جهان بی نیاز شده ایم.

وی با اشاره به نوع خارجی این دستگاه که با نام اختاپوس در جهان شناخته شده است، افزود: این دستگاه ثابت کننده قلب ایرانی با مشابه آمریکایی خود هیچ تفاوتی ندارد و یک سوم آن هم قیمت دارد که همین امر باعث کاهش هزینه درمان بیماران می شود.

وی اضافه کرد، با این دستگاه تولید داخل می توان تا ۶ رگ قلب را عمل کرد.

علیزاده همچنین به تولید و ساخت استندهای قلبی در این شرکت اشاره کرد و گفت: این تجهیزات راهبردی پزشکی که ۱۰۰ درصد وارداتی بود در آینده ای نزدیک در این شرکت به تولید انبوه خواهد رسید و وارد بازار خواهد شد.

وی همچنین از ساخت و تولید دستگاه اکسیژناتور خبر داد و افزود: این دستگاه نیز به دست توانای متخصصان ایرانی ساخته خواهد شد و به زودی برای درمان بیماران قلبی وارد بازار خواهد شد.

مدیرعامل شرکت تجهیزات پزشکی سها هلال به تولید واکسن های بدون سوزن نیز اشاره کرد و گفت: این سرنگ های بدون سوزن نیز در دست تولید است که به زودی وارد بازار خواهد شد.

وی از سهم ۶۰ درصدی این شرکت در تامین لوازم راهبردی و یکبار مصرف پزشکی در کشور خبر داد و گفت: تمامی محصولات تولیدی این شرکت دارای نشان های معتبر اروپایی است.

وی با اشاره به نیاز جامعه به سرنگ انسولین و صافی دیالیز، اظهارداشت: واردات صافی دیالیز یکی از معضلات کشور بود که همین مساله باعث شد تا تولید این محصول در شرکت سها هلال وابسته به جمعیت هلال احمر آغاز شود.

علیزاده شرکت تجهیزات پزشکی سها هلال را نخستین تولید کننده صافی دیالیز در کشور معرفی کرد و گفت: سالانه دو میلیون عدد صافی دیالیز در این شرکت تولید می شود که اگر هزینه هر صافی دیالیز مورد استفاده بیماران کلیوی ۱۲ دلار باشد، توانسته ایم ۲۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران با تاکید بر اینکه محصولات سها قابل رقابت با محصولات اروپایی است، افزود: در حال حاضر محصولات ما به کشورهای عراق، تاجیکستان، ترکیه و سوریه صادر می شود.

منبع:مهر

سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ۱۹:۰۶
کد خبر : 38488
بازدیدها: 246

پاسخی بگذارید »