پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ساخت جزیره مصنوعی برای بزرگترین موزه هنری آسیا

danesheroz1 تیر ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
ساخت جزیره مصنوعی برای بزرگترین موزه هنری آسیا

دانش روز: موزه های هنری معمولا مرزها را بر حسب معماری کنار می زنند اما یک استودیو معماری در پکن پا را یک گام فراتر گذاشته و یک جزیره مصنوعی طراحی کرده تا از آن به عنوان موزه هنری پینگتان استفاده شود

به گزارش دانش روز، جزیره مصنوعی آسیایی که قرار است دربرگیرنده بزرگترین موزه هنری آسیا باشد دربرگیرنده سه تپه بتونی است، این موزه با یک اسکله مواج دارای سالنها و فضاهای عمومی متصل به جزیره پینگتان خواهد بود.

جزیره مصنوعی که دربرگیرنده بزرگترین موزه آسیا خواهد بود به جزیره پیگتان در استان فوجیان متصل می شود

جزیره پینگتان که قرار است بزرگترین موزه خصوصی آسیا روی یک جزیره مصنوعی به آن متصل شود، بزرگترین جزیره در استان فوجیان و نزدیک ترین جزیره به تایوان محسوب می شود که درحال حاضر مقر ماهیگیران و یک پایگاه نظامی است. این جزیره به عنوان یک منطقه کاملا تجربی توسط پکن در سال ۲۰۱۰ طراحی شد و یک شهر جدید در آن درحال ساخت است تا تجارت نزدیک تر و روابط فرهنگی آن با تایوان تقویت شود.

سه تپه بتونی یکی از ویژگیهای این جزیره مصنوعی است

موزه هنری پینگتان سومین پروژه موزه ای است که توسط استودیو معماری MAD اجرایی می شود، گفته شده است که این موزه به بزرگترین موزه خصوصی در آسیا تبدیل می شود که فضای ۴ هزار متر مربعی را دربرمی گیرد و با بودجه ۱۳۰ میلیون دلار ساخته می شود.

این موزه قرار است بیش از یک هزار اثر هنری از جمله گنجینه های ملی را به نمایش بگذارد.

فضای داخلی این موزه شبیه غارهای بزرگ باستانی ساخته می شود

قرار است این جزیره مصنوعی جغرافی پینگتان را با موزه ای که از یک سری تپه تشکیل شده نشان دهد. فضای خارج موزه از بتن، شن محلی و صدف ساخته می شود و یک فضای عمومی شبیه یک واحه مرکزی نیز برای آن ساخته می شود، اما فضای داخلی این موزه شبیه غارهای بزرگ باستانی ساخته می شود.

ساخت موزه و جزیره درحال حاضر آغاز شده، اما هیچ تاریخی برای تکمیل آن اعلام نشده است.

منبع:مهر

دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۴
کد خبر : 38061
بازدیدها: 275

پاسخی بگذارید »