پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

امیر نصیرزاده خبر داد:

ساخت جدیدترین جنگنده پیشرفته ایرانی

danesheroz1 مرداد ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
ساخت جدیدترین جنگنده پیشرفته ایرانی

دانش روز: معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش از تولید یک جنگنده پیشرفته با مشارکت سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع خبر داد

به گزارش دانش روز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ارتش، امیر خلبان عزیز نصیرزاده، معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش با اشاره به ساخت انواع جنگ افزارها به دست متخصصان ایرانی از جمله هواپیمای صاعقه که به تولید انبوه نیز رسیده، در رابطه با آخرین دستاوردهای نهاجا اعلام کرد: هم اکنون با مشارکت سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در حال ساخت یک جنگنده پیشرفته هستیم.

وی افزود: ساخت این هواپیمای نظامی ما را به طور کامل از خرید هواپیماهای جنگنده به ویژه در بُعد آموزشی از خارج از کشور بی نیاز خواهد کرد.
معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش عنوان کرد: نیروی هوایی ارتش نخستین نیرویی بود که جهاد خودکفایی را آغاز کرد و کارهای بسیار بزرگی را در این زمینه انجام داده و خوشبختانه زیر ساخت‌های زیادی در زمینه تولید قطعات در نیروی هوایی به وجود آمده است.
امیر نصیرزاده در همین زمینه ادامه داد: در نیروی تخصص محوری مانند نیروی هوایی، بنیه قوی علمی و تخصص‌های مورد نیاز وجود دارد که این به ما در پیشبرد اهداف راهبردی نیرو در هر چه بیشتر خود کفا شدن بسیار کمک می‌کند.
وی همچنین در مورد آخرین دستاوردهای نیروهای مسلح در ساخت مهمات جنگی، افزود: اقدامات بسیار خوبی در ساخت مهمات هوایی، مهمات دورزن و موشک‌های هوشمند انجام شده است.
معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش ادامه داد: نیروی هوایی با همکاری سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در حال ساختن موشک‌های «هوا‌به‌هوا» و «هوا‌ به‌ سطح» است که در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده که  برخی از آن‌ها با موفقیت آزمایش شده و برخی نیز در سال جاری به نتیجه خواهند رسید.
امیر نصیرزاده در ادامه به بیان جدیدترین پیشرفت‌های حوزه دفاعی در جنگ الکترونیک پرداخت و تصریح کرد: در تمام ابعاد جنگ الکترونیک اعم از اقدامات آفندی و پدافندی، پیشرفت‌های خوبی داشته ایم.
وی با اشاره حضور کارکنان متخصص در حوزه جنگ الکترونیک خاطر‌نشان کرد: بسیاری از اقدامات نوآورانه صورت گرفته و پیشرفت‌های حاصله در امر جنگ الکترونیک به یُمن وجود نخبگانی است که در این حوزه فعال هستند.

منبع:دانا

چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۳
کد خبر : 52554
بازدیدها: 185

پاسخی بگذارید »