چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ساخت تنور نمادین خورشیدی توسط دانش آموز ایرانی

danesheroz1 اسفند ۱۹, ۱۳۹۲ ۰
ساخت تنور نمادین خورشیدی توسط دانش آموز ایرانی

دانش روز: یک دانش آموز دختر ابتدایی گناوه موفق به ساخت نمادین یک تنور خورشیدی شد و طرح خود را در نمایشگاه جابربن حیان در آموزشگاه زهره این شهرستان در معرض دید عموم قرار داد.

 به گزارش دانش روز، فاطمه عبداللهی درباره مشخصات این طرح افزود: این تنور از دو المنت تشکیل و در زیر ورق های آلومینیوم جاسازی شده که ازیک طرف به سلول خورشیدی و از طرف دیگر به منبع ذخیره انرژی که از سلول خورشیدی به دست می آورد متصل است.

وی گفت: درمحل اتصال تنور به سلول و منبع ذخیره یک کلید سه وضعیت قرار داده شده که در حالت اول به سلول خورشیدی و درحالت دوم به منبع ذخیره انرژی متصل است.

این دانش آموز ازهمکاری مائده دهدشتی دانش آموز و راهنمایی معصومه بدخشان قدردانی کرد.

مدیر وناظر نمایشگاه طرح جابربن حیان گناوه گفت: تمام آثار و طرح های ارایه شده ازسوی خود دانش آموزان تهیه شده است.

خدیجه هجری افزود: دراین نمایشگاه طرح های ارزشمندی ازجمله ساخت تنور خورشیدی ارایه شده که امیدواریم به مرحله کشوری راه یابد.

طرح زندگی درختان ازسوی دانش آموز امین فرهادی که ازلحاظ جسمی توانایی راه رفتن ندارد و پدرش او را تا سرکلاس همراهی می کند از دیگر طرح های ارایه شده در این نمایشگاه بود.

پمپ آب خودکار به صورت گروهی، تبدیل انرژی آب به برق، تهیه قارچ های خوراکی، زندگی درختان، ساخت پل کارون خوزستان با سازه های ماکارونی، مارها وعقرب ها در زیر ذره بین دانشجویان کوچک از دیگر دست ساخته های دانش آموزان ابتدایی در نمایشگاه جابرن حیان در گناوه بود.

کارشناس آموزش ابتدایی آموزش وپرورش گناوه گفت: دراین نمایشگاه دست ساخته های ۱۳۰ دانش آموز از ۱۶ آموزشگاه دخترانه و پسرانه ابتدایی درقالب ۸۰ طرح ارایه شده است.

صغرا افتخاری افزود: دانش آموزان ابتدایی این شهرستان از خلاقیت و استعدادهای شگرفی برخوردارند و موفق شدند در سنوات گذشته به مقام های مهمی در استان و کشور دست یابند.

وی افزود: طرح های دانش آموزان برای انتخاب به مرحله کشوری در نمایشگاه جابربن حیان استان بوشهر ارایه می شود.

بیش از ۱۷ هزاردانش آموز در شهرستان ۹۰ هزارنفری گناوه در شمال استان بوشهر به تحصیل مشغولند.
منبع: مناظره
دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۱:۱۵
کد خبر : 97691
بازدیدها: 670

پاسخی بگذارید »