جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

توسط هنرمند فردیسی:

ساخت بزرگترین تابلو آیت الکرسی معرق

danesheroz1 شهریور ۴, ۱۳۹۲ ۰
ساخت بزرگترین تابلو آیت الکرسی معرق

دانش روز: ساخت بزرگترین تابلو آیت الکرسی معرق توسط یک هنرمند ساکن فردیس در استان البرز برای نصب در حرم مطهر حضرت علی (ع) پایان یافت

   به گزارش دانش روز، احسان سمنانی گفت: ابعاد این تابلو دو متر و ۲۰ سانتیمتر در یک متر و ۶۰ سانتیمتر است که جنس آن چوب نیست و بیشتر از برنز استفاده شده است.

وی تاکید کرد: ماهها تلاش کردم تا اثری برای هدیه به مولایم علی (ع) خلق کنم و حال که این اثر به اتمام رسیده از ستاد عتبات عالیات و یا هر نهادی که متولی این امر است می خواهم ترتیبی اتخاذ کند که این اثر به حرم آن حضرت فرستاده شود.

این هنرمند که دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد رشته بیو شیمی است، علاوه بر کار تدریس و فعالیت در زمینه رشته تحصیلی خود، تا کنون ۱۳ اثر به سبک معرق خلق کرده که این ایت الکرسی چهاردهمین اثر او به شمار می رود.

وی یادآور شد: ۱۰ سال است که این هنر را شروع کرده است و سه دوره نفر برگزیده مسابقات دانشجویی صحیفه سجادیه و نهج البلاغه در رشته گرافیک حجم درکشور شده است.

وی افزود: اکثر کارهای قرآنی به خط عربی، ثلث و نسخ هستند ولی این آیت الکرسی به خط نستعلیق ایرانی بوده که تلفیقی از آیات زیبای قرآن با هنر ایرانی است.

وی ادامه داد: از آنجا که هر کار هنری به نوعی تاثیر خودش را بر مخاطبش می گذارد ،تصمیم گرفتم کاری را شروع کرده که روی مخاطبِ آثار هنری تاثیر بسزایی بگذارد، از این رو آیات قرآنی را انتخاب کردم گرچه آیات زیبای قرآنی بخودی خود موثر و دلنشین است ولی آمیخته شدن آن با هنر می تواند موثرتر و کارآمدتر باشد.

وی در پایان گفت: آثار دیگری هم دارد و امیدوار است با مساعدت مسوولان به حرم های مطهر امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) و یا دیگر ائمه (ع) اهدا شود.

منبع:ایرنا

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۵
کد خبر : 54504
بازدیدها: 764

پاسخی بگذارید »