دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سازمان انرژي اتمي اعلام کرد

ساختگاه‌های جدید نیروگاه‌های اتمی کشور شناسایی شد

danesheroz اسفند ۵, ۱۳۹۱ ۰

در راستای برنامه بلندمدت جمهوری اسلامی ایران برای توسعه تولید برق از طریق نیروگاه‌های هسته‌ای، ۱۶ ساختگاه جدید نیروگاه‌های هسته‌ای کشور در مناطق مختلف کشور، مورد شناسایی قرار گرفت

پس از ماه‌ها تلاش، ۱۶ ساختگاه جدید نیروگاه‌های هسته‌ای کشور در مناطق ساحلی دریای خزر، خلیج فارس، دریای عمان، خوزستان و شمال‌غرب کشور مورد شناسایی قرار گرفت.

این امر در راستای برنامه بلندمدت جمهوری اسلامی ایران برای توسعه تولید برق از طریق نیروگاه‌های هسته‌ای و با رعایت و به کارگیری استانداردها و معیارهای بین‌المللی صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش، در این پروژه نخست فضای جغرافیایی کل کشور در فاز اول و طی چهار مرحله شامل تعیین نواحی مناسب، تعیین نواحی منتخب، تعیین ساختگاه‌های مناسب و تعیین ساختگاه‌های منتخب با روش حذف نواحی و عرصه‌های نامناسب مورد استفاده قرار گرفت.

حائز اهمیت است که معیارهای زمین‌شناسی، جمعیت، توپوگرافی، زلزله‌شناسی، هواشناسی، آب‌شناسی، راه‌های دسترسی، خطوط انتقال نیرو، کاربری زمین، اکولوژی و پدافند غیرعامل در پروژه به شیوه‌های کاملا تخصصی و علمی مد نظر قرار گرفته است.

همچنین طی اجرای موفقیت‌آمیز بخش اول پروژه ساختگاه‌های منتخب، براساس میزان آب قابل دسترس و با در نظر گرفتن معیارهای اقتصادی، مهندسی، زیست‌محیطی، اجتماعی و ایمنی در کلاس‌های مختلف رتبه‌بندی شده‌اند.

لازم به ذکر است؛ در پی تصویب و تعیین سهم برق هسته‌ای در افق ۲۰ ساله انرژی کشور، سازمان انرژی اتمی ایران به عنوان تنها نهاد مسئول در این حوزه، عزم خود را جزم کرده و اولین گام‌های اساسی را برای ایفای نقش قوی‌تر در ترکیب تولید انرژی کشور و کاهش سهم نیروگاه‌های فسیلی برداشته است.

شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۸:۰۶
کد خبر : 7693
بازدیدها: 153

پاسخی بگذارید »