پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

زنگ ورزش تعطیلی ندارد

danesheroz1 دی ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
زنگ ورزش تعطیلی ندارد

دانش روز: مدیر کل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به اینکه بخشی از ایام سال تحصیلی در فصل سرد سال قرار دارد تعطیلی کلاس تربیت بدنی امکان پذیر نیست لذا دانش آموزان با پوشش مناسب به ورزش می پردازند

به گزارش دانش روز، حسین بابویی اظهار داشت: در زمان آلودگی هوا نیز بویژه در شهرهای بزرگ و صنعتی مربیان تربیت بدنی باید به گونه ای مدیریت کنند که ضمن فعال بودن زنگ ورزش، آسیبی به دانش آموزان نرسد.

وی ادامه داد: دبیران و مربیان ورزش در این ایام و زمانی که هوا سرد است باید بر اساس کتاب راهنمای معلم ورزش، مباحثی را به دانش آموزان به صورت تئوری آموزش دهند که این آموزش ها در روزهای برفی یا در هوای آلوده که دانش آموزان نمی توانند در حیاط ورزش کنند، در کلاس درس ارایه می شود.

مدیر کل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: در مدارسی که از سالن ورزشی بهره مند هستند مشکلی برای فعالیت های ورزشی وجود ندارد.

بابویی توسعه وسایل ورزشی مدارس نیز بیان داشت: در بودجه سال ۹۳ پیش بینی های لازم برای تقویت درس تربیت بدنی در مدارس صورت گرفته است.

به گفته مدیر کل تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش در بودجه سال ۹۲ تنگناها و محدودیت هایی در حوزه تربیت بدنی مدارس وجود داشت که امید است برای سال آینده با افزایش ۲۰درصدی بودجه وزارت آموزش وپرورش این بخش نیز از اعتبارات بهره مند شود.

وی گفت: در بحث تجهیزات و امکانات نیز اکنون مقدمات کار برای تقویت مدارس در مقاطع مختلف تحصیلی بویژه مقطع ابتدایی فراهم شده است تا وسایل ورزشی مورد نیاز در اختیار مدارس قرار گیرد.

مدیر کل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نیازهای دانش آموزان به وسایل ورزشی در مقاطع مختلف تحصیلی با یکدیگر متفاوت است، تصریح کرد که دانش آموزان در مقطع ابتدایی به وسایلی چون طناب، راکت تنس روی میز، وسایل دو و میدانی، وسایل آموزشی و کمک آموزشی رشته ژیمناستیک و وسایل تقویت الگوهای حرکتی نیاز دارند.

بابویی خاطرنشان کرد: در همه پایه های تحصیلی کمبود ملزومات و وسایل ورزشی مشهود است و ما باید تلاش کنیم با توجه به محدود بودن اعتبارات، این نیازها را متناسب با حساسیت مقاطع تحصیلی، اولویت بندی کنیم.

منبع: ایرنا

سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۲
کد خبر : 86031
بازدیدها: 398

پاسخی بگذارید »