جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

زنگ هوای پاک در مدرسه پسرانه نوبهار فردیس نواخته شد

danesheroz1 بهمن ۱, ۱۳۹۲ ۰
زنگ هوای پاک در مدرسه پسرانه نوبهار فردیس نواخته شد

دانش روز: در آیین نواختن زنگ هوای پاک در مدرسه پسرانه نوبهار فردیس دانش آموزان با سر دادن شعارهای زیست محیطی و تاکید بر اهمیت هوای پاک، خواستار توجه ویژه مسئولان به حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی شدند.

به گزارش دانش روز،  فرماندار فردیس در ابن آیین با بیان اینکه امروز آلودگی هوا به بحرانی بزرگ برای شهرها تبدیل شده ، گفت: برای فرهنگ سازی و کاهش این مشکل باید آینده سازان را در طرحهای زیست محیطی مشارکت دهیم.

مهدی مهرور افزود: آموزش و پرورش باید آموزش و فرهنگ سازی را درکنارهم تدوین و اجرا کند.

وی ادامه داد: اگر فرهنگ مشارکت را بین سنین پایین نهادینه کنیم ، می توانیم به آینده کشوربیشتر امیدوار شویم.

مهرور اظهار کرد: توسعه فضای سبز در لطافت هوا ،تامین اکسیژن، جذب سرب موجود در هوا، کاهش آلودگی ها و همچنین زیبایی محیط زیست نقش بسیار مهمی دارد، از این رو همه همه باید برای تحقق این امر تلاش کنیم.

فرماندار فردیس با بیان اینکه هوای پاک حق مسلم همه انسان هاست و باید در حفظ آن کوشا باشیم، افزود: نواختن زنگ هوای پاک، به منظور آشنایی بیشتر دانش آموزان و آگاهی بخشی آنان در زمینه حفظ محیط زیست و انتقال فرهنگ حفاظت از هوای پاک به خانواده هاست.

وی خاطرنشان کرد: آلودگی هوا علاوه بر تهدید سلامت انسان ها، بر روی گیاهان و حیات وحش نیز اثرات سوء داشته و چرخه محیط زیست را به خطر می اندازد.

فرماندارفردیس گفت: استفاده از خودروهای عمومی به جای خودروهای شخصی و کاهش مصرف سوختهای فسیلی نیز در جلوگیری از آلودگی هوا نقش مهمی دارد.

وی اضافه کرد: برای جلوگیری از آلودگی هوا و اثرات سوء آن در سلامت مردم، همه تشکلات و مراکز و مردم باید همکاری نمایند.

وی آلودگی هوا علاوه بر تهدید سلامت انسانها، بر روی گیاهان و حیات وحش نیز اثرات سوء داشته و چرخه محیط زیست را به خطر می اندازد.

مهرور، مهمترین هدف از نامگذاری روز هوای پاک را آگاه سازی و جلب افکار عمومی در راستای بهسازی محیط زیست و جلوگیری از آلوده سازی بیشتر هوا به عنوان اصلی ترین عنصر حیات و یک وظیفه شرعی و تکلیف انسانی اعلام کرد.

در این مراسم مدیر آموزش پرورش ناحیه دو کرج، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فردیس حضور داشتند.

سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۸:۴۷
کد خبر : 88996
بازدیدها: 768

پاسخی بگذارید »