چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

زنگ انشاء و کتابخوانی در مدارس احیا می‌شود

danesheroz1 آذر ۷, ۱۳۹۲ ۰
زنگ انشاء و کتابخوانی در مدارس احیا می‌شود

دانش روز: معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش گفت: احیای زنگ انشاء، کتابخوانی و زنگ گفت و گو در مدارس و در بین دانش آموزان با بهره برداری از افراد سپید مو و با تجربه این دستگاه امکان می یابد زیرا آنها راه های رفته و نرفته را می شناسند

به گزارش دانش روز،  حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل آموزش و پرورش استان کرمان با تأکید بر اینکه بازنشستگان از ما انتظار تکریم دارند، گفت: استفاده نکردن از این افراد نقص نظام مدیریتی ما هست که باید برای رفع آن چاره اندیشی کرد.

خبرگزاری فارس: زنگ انشاء و کتابخوانی در مدارس با کمک افراد باتجربه آموزش و پرورش احیا می‌شود

وی، استفاده از نیروهای فرهیخته و با تجربه در آموزش و پرورش را موجب کاهش مشکلات عنوان کرد و ادامه داد: از وجود چنین افراد فرهیخته و شایسته ای می توان در کمیته های مشورتی، فرهنگی، پشتیبانی و اتاق های فکر استفاده کرد.

کفاش با تأکید بر اینکه کارهای پخته و اصیل ادامه پیدا می کند، افزود: دولت تدبیر و امید با اعتدال از بزرگان و افراد توانمند جامعه در جای خود استفاده می کند.

معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: احیای زنگ انشاء، کتابخوانی و زنگ گفت و گو در مدارس و در بین دانش آموزان با بهره برداری از افراد سپید مو و باتجربه این دستگاه امکان می یابد زیرا آنها راه های رفته و نرفته را می شناسند.

وی، با اشاره به اینکه به ازای ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دانش آموز ، یک میلیون و ۲۳۰ هزار معلم وجود دارد، تصریح کرد: به ازای هر ۱۰ دانش آموز، یک معلم در کشور وجود دارد.

کفاش ادامه داد: در کشور سوییس به ازای هر ۱۷ دانش آموز، یک معلم وجود دارد، اما اینکه در برخی نقاط کشور کمبود معلم وجود دارد اشکال در شیوه توزیع نیروی انسانی، سیاست گذاری ها، برنامه ریزی ها، عقلانیت و تدبیر است.

معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش افزود: دولت آقای روحانی، دولت محبت و امید است و استفاده از نیروهای شایسته، توانمند، پرکار با هر گرایش سیاسی، مورد تاکید این دولت است و این موضوع باید در آموزش و پرورش کرمان نشان داده شود.

منبع: فارس

پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۸
کد خبر : 76611
بازدیدها: 364

پاسخی بگذارید »