سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

زندگینامه و وصیتنامه شهید ایرج خرم جاه (شهید ماه عسل) + تصاویر

danesheroz شهریور ۳, ۱۳۹۲ ۰
زندگینامه و وصیتنامه شهید ایرج خرم جاه (شهید ماه عسل) + تصاویر

دانش روز :خدایا در لیاقت کسانی نگاه میکنی که در حال نوشتن دعا هستند؛ خدایا من هم از آن کسان هستم

به گزارش دانش روز ،زندگی نامه شهید ایرج خرم جاه:

شهید ایرج خرم جاه در ششم بهمن ماه سال ۱۳۵۱ در روستای سیبستان از توابع شهرستان ساوجبلاغ دیده به جهان گشود. او به عنوان نخستین فرزند خانواده، در فصل زمستان، گرمی بخش محفل خانواده بود. از این رو مورد علاقه خاص والدین و اطرافیانش بود.

پدر ایرج، فردی زحمت کش بود و در کسوت کشاورزی به کاشت جو و گندم اشتغال داشت. وی با حضور در مسجد، نماز جماعت و مجالس روحانیت از معارف دین بهره می برد. شهید خرم جاه در سن پنج سالگی از نعمت پدر محروم شد. او از زمان کودکی اهل مسجد و منبر بود.

پس از گذراندن دوران کودکی در روستای پلک‌ردان (از محله های شهر گلسار) به هیئت مذهبی پراچان یهای طالقان که سید بودند ملحق شد و بهره های معنوی برد. ایرج نوجوان فهیمی بود و وضع خانواد هاش را درک می کرد. به همین خاطر سعی داشت خوب درس بخواند تا در تعطیلی تابستان آزاد باشد. تابستا نها را با کار در مشاغل مختلف همچون مکانیکی و شیشه بری، کمک خرج زندگی و خانواده بود. با اینکه سن کمی داشت از کار کردن خسته نم یشد.

مقاطع تحصیلی را یکی پس از دیگری طی کرد و تا سال دوم متوسطه ادامه تحصیل داد. در محافل انس با قرآن کریم شرکت م یکرد به نحوی که در منطقه ساوجبلاغ در زمینه قرائت قرآن موفق به کسب مقام شد. با آن که سن کمی داشت اگر کسی درخواست کمک می کرد به یاری او م یشتافت.

علاقه زیادی به بسیج داشت ، تا جایی که گاهی اوقات تا صبح در پایگاه بسیج فعالیت می کرد.

انقلاب اسلامی ایران زلزل های بزرگ و ویرانگر در دل اهریمنان زبون روزگار به راه انداخت. به همین منظور مستکبران عالم بیم آن داشتند هر لحظه کاخ شیش های آنها با شور انقلابی مل تهای آزاده ای که با الهام از آرما نهای انقلاب اسلامی به پا خاسته بودند، درهم بشکند. بنابراین تمام امکانات و افکار شیطانی خود را در توقف حرکت عظیم ملت آزاد یخواه ایران اسلامی هزینه کردند. به محض هجوم رژیم بعثی صدام به خاک ایران اسلامی و فرمان رهبر آزاده و حسینی، ملت با عزمی فولادین و شجاعتی بی نظیر پا به میدان جهاد نهادند.

 

ادامه مطلب در وبسایت اختصاصی شهدای روستای مهران

کلیک کنید

منبع :تیتر یک

یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۸
کد خبر : 54198
بازدیدها: 295

پاسخی بگذارید »