پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی دانش روز:

زندگینامه شهید محمد محمودی شیرمرد کرجی

danesheroz1 شهریور ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
زندگینامه شهید محمد محمودی شیرمرد کرجی

دانش روز: محمد در تاریخ ۲ / ۶ / ۴۵ در شهرستان کرج در اطراف بیمارستان کمالی متولد شد

به گزارش دانش روز،

محمد محمودی

نام پدر: خانعلی

تاریخ تولد و محل تولد: ۱۳۴۵ کرج

تاریخ شهادت: ۴ / ۱۲ / ۶۲

یگان خدمتی:——

محل و نحوه شهادت: جزیره مجنون – عملیات خیبر

تحصیلات: پایان ابتدایی

دفعات اعزام: ۱ بار(اما دقیقا مشخص نیست)

محل مزار شهید: گلزار شهدای جواد آباد

Picture

زندگی نامه شهید:

محمد در تاریخ ۲ / ۶ / ۴۵  در شهرستان کرج در اطراف بیمارستان کمالی متولد شد. وی اولین فرزند خانواده بود . در مدرسه های شهید فهمیده و معلم و درنهایت در مدرسه سعدی تحصیل کرد. از سال ۵۷ به میان جاده نقل مکان کردند. از همان ابتدا عضو بسیج پایگاه حیدر آباد شد و در آنجا دوستان زیادی پیدا کرد که بعدا با هم به جبهه رفتند که از آنها  می توان حسین فاضلی و حسن زنگنه را نام برد. بسیار درسخوان بود ولی به کار فنی علاقه داشت به طوریکه برای کمک خرج پدر به کارهای تراشکاری و سلمانی می پرداخت. در زمان مبارزات مردم علیه رژیم شاه در تظاهرات و فعالیت های مردمی و انقلابی شرکت داشت. او با شروع جنگ تحمیلی از طریق بسیج حیدر اباد داوطلبانه به جبهه حق علیه باطل اعزام شد. هرگاه به مرخصی می آمد و از شروع یک عملیات آگاه می شد بسیار افسوس می خورد که در این عملیات حضور نداشته و بی تاب رفتن می شد.

در زمان مرخصی شبها روی فرش می خوابید علت را جویا می شدیم. می گفت: رزمندگان در شرایط سخت به سر می برند و روی زمین ناهموار شب را به صبح می رسانند. چطور تحمل کنم که آنها سختی بکشند و من در جای گرم و نرم بخوابم.

محمد در جبهه حق علیه باطل:

محمد شبها در جبهه همراه هم رزمانش در دعای کمیل شرکت می کرد. اودر جبهه به مجروحین و جانبازان کمک بسیاری می کرد. هنگام بازگشت به جبهه نمی گذاشت مادرش پشت سرش آب بریزد چراکه دل بسته این دنیا نبود و خیال بازگشت نداشت و فکر می کرد با این کار به سلامت برمی گردد در حالیکه آرزوی او شهادت بود و بالا خره به آرزویش رسید و پس از ۳ بار اعزام  به فیض شهادت نائل شد. او جز ۱۲ نفر خط شکن اعزامی از کرج بود و پس از شهادت او دوستانش عهد بستند که راه اورا ادامه دهند.

نقل از مادر:

محمد خیلی با حیا بود و نمی گذاشت موقع بازگشت به جبهه اورا ببوسم. همسایه ها او را بسیار دوست داشتند و هم اکنون نیز از من می خواهند محمد طلب شفاعت برایشان کند.

نقل از مادر از خبر شهادت:

یک شب قبل از اینکه خبر شهادت پسرم را به من بدهند در خواب دیدم که در جایی مثل نماز جمعه بودم و بسیار شلوغ بود و خواهران چادر مشکی زیادی آنجا بودند. یک مرد به سمت من آمد و گفت مادر محمد محمودی کیست؟ گفتم: من هستم از خواب پریدم و منتظر بودم که خبر شهادت او را بشنوم و در واقع به من الهام شده بود.

شهادت محمد:

محمد در عملیات خبیر و جزیره مجنون در ۴ / ۱۲ / ۶۲ به شهادت رسید.

وصیت نامه شهید:

باری پدر و مادر عزیزم می دانم در چنین لحظه ای غمگین هستید ولی خب باید بگویم مرا حلال کنید چون شهادت در راه خدا بهترین نعمت است . و تو ای برادر عزیزم احمد جان درس های خود را خوب بخوان تا مشت محکمی بر دهان ابرقدرت ها باشد، و کارهای خوب انجام بده تا خدا از تو راضی باشد. پدر از تو می خواهم که از همه اقوام از طرف من حلالیت بطلبی و بگو من شرمنده روی شما هستم ، بدیهای من را ببخشید و دوم اینکه از طرف بچه ها حلالیت بطلب.

والسلام

دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۰:۰۷
کد خبر : 56216
بازدیدها: 594

پاسخی بگذارید »