جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

زنده شدن دوباره خاطرات دیکتاتوری مبارک در مصر

danesheroz1 مرداد ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
زنده شدن دوباره خاطرات دیکتاتوری مبارک در مصر

دانش روز: یک کارشناس سئویسی با تشریح دلایل استعفای محمد البرادعی معاون امور بین الملل رئیس جمهور موقت مصر تاکید کرد اعلام وضعیت فوق العاده در مصر، خاطرات دیکتاتوری نظامی دوران مبارک را یادآوری می کند

به گزارش دانش روز، “پاسکال وبر”، از خبرنگاران و کارشناسان “اس ار اف” در گفتگویی در اخبار شبانگاهی این شبکه سوئیسی به ارزیابی شرایط مصر و دلایل استعفای محمد البرادعی، معاون رئیس جمهوری مصر پرداخته و اظهار داشت: البرادعی این گونه دلیل استعفای خود را بیان می کند که دیگر نمی تواند پشت تصمیمات ساعتها و روزهای اخیر دولت باشد. شاید وی می خواهد به این ترتیب کمی شهرت و اعتبار خود را نجات دهد. وی از همان ابتدا یک مهره و ظاهر غیر نظامی دولت موقت نظامیان مصری بود.

وی افزود: اما استعفای البرادعی آشکارا نشان داد که جنبه متعادل و میانه رو این دولت موقت نسبتا از دست رفته است. نیروهای قدیمی دستگاههای امنیتی حالا دیگر مهار نیستند.

این کارشناس سوئیسی در ادامه خاطر نشان کرد که این اعلام وضعیت فوق العاده در مصر، خاطرات دیکتاتوری نظامی دوران مبارک را یادآوری می کند، دیکتاتور نظامی سابق مصر این وضعیت اضطراری را بیش از سی سال برای کشورش حفظ کرد. چنین وضعیتی برای مصر خوب نیست.

وی افزود: نظامیان مصری با اعلام حالت فوق العاده، در اصل قدرت بیشتری پیدا می کنند. آنها حالا می توانند شهروندان مصری را در خیابانها دستگیر کرده و تجمعات اعتراضی را راحت تر پراکنده کنند.

این کارشناس سوئیسی با تاکید به اینکه شرایط فعلی مصر به درگیریهای شهروندی منجر نخواهد شد، در عین حال گفت: اما این کشور در آستانه درگیریهای خونین و طولانی بین دستگاههای امنیتی و اسلامگراها قرار دارد.

منبع:مهر

جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۶
کد خبر : 50871
بازدیدها: 148

پاسخی بگذارید »