جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تفوت خانم ها و آقایان

زنان ۱۱ سال زودتر به پختگی رفتار می رسند

danesheroz1 خرداد ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
زنان ۱۱ سال زودتر به پختگی رفتار می رسند

دانش روز: اغلب زنان، مردان را به داشتن رفتارهای ناپخته و نابالغ متهم می کنند اما به تازگی دانشمندان به شواهدی از صحت این مدعا دست یافته اند

 

دانش روز: اغلب زنان، مردان را به داشتن رفتارهای ناپخته و نابالغ متهم می کنند اما به تازگی دانشمندان به شواهدی از صحت این مدعا دست یافته اند.

 

محققان مرکز نیکلدئون در انگلیس می گویند سنی که مردان در آن به بلوغ و پختگی کامل می رسند، ۴۳ سالگی است در حالی که زنان ۱۱ سال زودتر از آنها یعنی در سن ۳۲ سالگی به بلوغ کامل می رسند. از هر ۱۰ زن مورد بررسی در این مطالعه، هشت نفر می گفتند مردان هرگز رفتار بچگانه خود را متوقف نمی کنند و حتی در بزرگسالی نیز مانند بچه ها دست از بازی کردن و هله و هوله خوردن در زمان نامناسب بر نمی دارند. ماشین بازی در خیابان و پشت چراغ راهنمایی و رانندگی، ناتوانی در پختن ساده ترین غذاها، پوزخند زدن در به کار بردن کلمات رکیک نیز به عنوان نشانه های نابالغ بودن مردانه تفسیر می شود. این در حالی ست که مردان دو برابر زنان خود را نابالغ و ناپخته توصیف می کنند اما از سوی دیگر زنان دو برابر مردان احساس می کنند در یک رابطه زناشویی رشد می کنند. یک سوم زنانی که فکر می کردند شوهرانشان بسیار ناپخته و نابالغ هستند، آنها را ترک می کنند. این درحالی است که مردانی که هنوز مادرشان لباس های آنها را می شوید و غذا برایشان می پزد در پایین ترین حد ناپختگی و نابالغی قرار دارند. در این بررسی نشان داده شد از هر چهار زن یک نفر احساس می کرد خودش باید تمامی تصمیمات مهم را در زندگی زناشویی اتخاذ کند. تقریبا ۴۶ درصد زنانی که در رابطه زناشویی قرار داشتند احساس می کردند نقش مادر همسرشان را ایفا می کنند.

منبع:مهر

چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۲
کد خبر : 25853
بازدیدها: 187

پاسخی بگذارید »