پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

زنان دستفروش ساماندهی می شوند

danesheroz اردیبهشت ۸, ۱۳۹۲ ۰
زنان دستفروش ساماندهی می شوند

رئیس مرکز امور زنان گفت: یکی از سیاست‌های ما ساماندهی مشاغل زنان دستفروش است تا آنان به جای قطارهای مترو بتوانند کالاهای خود را در بازارچه‌ها عرضه کنند

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مجتهدزاده ازمعافیت بیمه ای و مالیاتی برای کاهش ساعت کاری زنان و ساماندهی مشاغل زنان دستفروش خبر داد و گفت: یکی از سیاست‌های ما ساماندهی مشاغل زنان دستفروش است تا آنان به جای قطارهای مترو بتوانند کالاهای خود را در بازارچه‌ها عرضه کنند.

مجتهد زاده با اشاره به دشواری کار در این باره افزود: جلساتی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شهرداری برگزار شده است و مرکز جامع توانمند سازی زنان این مبحث را پیگیری می‌کند.

رئیس مرکز امور زنان درباره لایحه تقلیل ساعت کار زنان نیز گفت: برای افزایش رغبت کارفرمایان به جذب زنان با وجود ساعت کاری کمتر، معافیت‌های بیمه‌ای و مالیاتی تعیین شد که پس از تدوین آیین نامه از سوی دولت، اجرایی می‌شود.

مجتهد زاده افزود: بسیاری از زنان، هم مادر و هم همسر هستند و هم در اجتماع حضور دارند و مقام معظم رهبری در سومین نشست اندیشه‌های راهبردی تاکید کردند که دولت وظیفه دارد، توازنی بین نقش‌های اجتماعی با نقش مادری و همسری زنان با تصویب قوانین به وجود آورد، که لایحه کاهش ساعت کار زنان از ۴۴ ساعت به ۳۶ ساعت مطرح شد.

وی گفت: این لایحه در کمیسیون اجتماعی دولت مطرح، مصوب و به دستگاه‌ها ابلاغ شد که بر اساس رصدهای ما در بسیاری از دستگاه‌ها به عنوان قانون دورکاری زنان اجرایی شده است.

یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۲
کد خبر : 13361
بازدیدها: 242

پاسخی بگذارید »