پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

زمینی برای اسرائیل، تملقی برای ایران

danesheroz آذر ۱۳, ۱۳۹۱ ۰

آذری ها (کشور آذربایجان) بعد از انقلاب اسلامی ایران با هدف طمع ورزی و عرض اندام برای ایران بارها دست به اقدامات ماجرا جویانه زدند. از مهمترین و پر چالش ترین آنها می توان به برخورد قاطع تیزپروازان نیروی هوایی در سال ۸۲ اشاره کرد.  حنیف سلامی روز گذشته بود که خبری با عنوان «استقرار [&hellip

آذری ها (کشور آذربایجان) بعد از انقلاب اسلامی ایران با هدف طمع ورزی و عرض اندام برای ایران بارها دست به اقدامات ماجرا جویانه زدند. از مهمترین و پر چالش ترین آنها می توان به برخورد قاطع تیزپروازان نیروی هوایی در سال ۸۲ اشاره کرد.
 حنیف سلامی
روز گذشته بود که خبری با عنوان «استقرار پهبادهای اسرائیل در آذربایجان برای حمله به ایران» روی تلکس خبری خبرگزاری ه منتشر شد .
روزنامه ساندی تایمز چاپ لندن در این باره نوشت که «اسرائیل هواپیماهای بدون سرنشین (پهباد) خود را در جمهوری آذربایجان در وضعیت آماده باش مستقر کرده است تا بتواند موشک های ایران را قبل از شلیک به سمت اسرائیل، مورد هدف قرار بدهد.»
اما کمتر از یک روز این خبر توسط وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان تکذیب شد.
آذری ها (کشور آذربایجان) بعد از انقلاب اسلامی ایران با هدف طمع ورزی و عرض اندام برای ایران بارها دست به اقدامات ماجرا جویانه زدند. از مهمترین و پر چالش ترین آنها می توان به برخورد قاطع تیزپروازان نیروی هوایی در سال ۸۲ اشاره کرد.
در این سال اذربایجان با هدف استخراج نفت از دریای خرز با تجهیزات اسرائیلی و پرچم انگلیس و آمریکا قصد تجاوز به محدوده ۲۰ درصد مرزهای آبی ایران را داشت که ابتدا با هشدار سیاسی و سپس با هشدار نظامی مجبور به عقب نشینی شد.
نگارنده به خاطر دارد که در تاریخ ذکر شده دو سکوی نفتی اذربایجان توسط نیروی هوایی ایران منهدم شد که فعلا در این باره استناد را به صحبت های امیرخلبان حسین چیت‌فروش محدود می کنیم که در نشست خبری که به منظور تشریح برنامه‌های رزمایش مدافعان حربم ولایت ۳ برگزار شد، برای اولین بار از برخورد قاطع نیروی هوایی ارتش با یک تهدید در عرصه دریای خزر خبر داد.
چیت‌فروش همچنین تصریح کرد: پس از اینکه در سال ۸۲ ما با تهدیدی در عرصه دریای خزر روبرو شدیم، بلافاصله تدابیر لازم اندیشیده و مرکز فرماندهی آماده شد به طوری که کشورهای غربی به سرعت از کرده خود پشیمان شده و تسلیم شدند.
وی تاکید کرد: اینها نشاندهنده آمادگی نیروی هوایی ارتش برای مقابله با هر گونه تهدیدی علیه سرزمین اسلامی ما است. ( فارس ۹۰/۰۶/۱۵)
اذربایجان از ده ها سال قبل در مقابل نظام مقتدر جمهوری اسلامی ایران احساس حقارت می کرده است و بارها با اعمال مشابه و ادعاهای مضحک همچون ادعا بر سر الحاق تبریز به اذربایجان عمق حقارت و کینه خود را نشان داده است .
در موضوع ترور دانشمندان هسته ای و چند عملیات خرابکاری در محدوده استان های اذربایجان غربی و شرقی و اردبیل ، همگی از ترانزیت تروریست ها از آذربایجان خبر می دادند و نقش پیدا و پنهان دولت اذربایجان.
در چند سال اخیر حضور اسرائیل در این کشور، تاسیس مراکز جاسوسی، پایگاه نظامی، مراکز به اصطلاح فرهنگی و … نشان از فعالیت خیانت کارانه اذربایجانی ها دارد که ضمن عدم رعایت حسن همجواری، با در اختیار گذاشتن امکانات سرزمینی به دشمنان ایران، عملا وارد فاز مشارکت در عملیات های نظامی دشمنان ایران قرار گرفته است.
با تمام این شواهد به نظر می رسد که تکذیب اخیر وزارت خارجه اذربایجان مبنی بر عدم استقرار پهپاد های اسرائیلی در این کشور، به علت ترس از اقدام تلافی جویانه ایران بوده است. البته این اقدام تلافی جویانه برای ایران هزینه ای در بر نخواهد داشت و تنها حکم قطره اب برای لانه مورچه است. کشور اذربایجان به قدری از عدم استقلال اقتصادی، سیاسی و نظامی رنج می برد که کافیست ایران به ارمنستان دشمن سنتی اذربایجان تنها روی خوش نشان دهد.
این اقدام ایران چنان لرزه ای به اندام حکومت الهام علی اف خواهد انداخت که تا مدت ها مشغول جبران این خطای خود باشند.
در اخر به کشورهای کوچک و همسایه ایران هشدار می دهیم که هر چقدر ایران در عرصه بین الملل دچار درگیری های سیاسی با قدرت های غربی باشد، به ترفت العینی می تواند دهان یاوه گویان عرب خلیج فارس و یا ترک های اذربایجان و ترکیه را ببندد حتی اگر عضو ناتو باشند و یا از امکانات نظامی روز دنیا استفاده کنند. همه انها را ارجاع می دهیم به جنگ عراق که صدام حتی با خلبان های فرانسوی هم نتوانست نتیجه جنگ را عوض کند.
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۱ - ۲۱:۰۸
کد خبر : 306
بازدیدها: 194

پاسخی بگذارید »