دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

زمزمه های استیضاح رئیس جمهور آمریکا

danesheroz1 شهریور ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
زمزمه های استیضاح رئیس جمهور آمریکا

دانش روز: سایت رادیو فردا(Radio Farda) در مطلبی پیرامون علت اقدام اوباما در منوط کردن حمله به سوریه، به رای کنگره آمریکا، به مواردی همچون عدم همراهی متحدان آمریکا با این کشور در حمله و نیز احتمال استیضاح وی در کنگره آمریکا اشاره کرد

به گزارش دانش روز، این سایت نوشت: «اوباما نه می‌تواند تایید حمله به رژیم بشار را از شورای امنیت سازمان ملل بگیرد و نه از ناتو. او همچنین می‌داند که بسیاری از هم‌پیمانان اروپایی ایالات متحده و حتی اتحادیه‌ عرب به رغم مخالفت با رژیم بشار نه جنگ را تایید کرده و نه به ائتلاف حمله خواهند پیوست. در این حال اوباما به همراهی نخبگان سیاسی و چهره‌های موثر در افکار عمومی برای تاثیر بر افکار عمومی ایالات متحده که از جنگ خسته است، نیاز دارد. در طی دو هفته‌ پس از نطق ۳۱ اوت اوباما و نیز در طی مباحث کنگره افکار عمومی استدلال‌های دو طرف را خواهد شنید و اگر کنگره به جنگ رای دهد این به معنای رای اکثریت جامعه‌ آمریکا به آن خواهد بود.»

این سایت وابسته به وزارت خارجه آمریکا ادامه داد: «مخالفان اوباما در ایالات متحده می گویند جنگ در سوریه جنگ ایالات متحده نیست، استفاده از سلاح‌های شیمیایی نباید خط قرمز آمریکا باشد و درگیر شدن ایالات متحده در جنگ در سوریه معیاری برای پیروزی ندارد. آنها می گویند منافع ملی و امنیت ملی ایالات متحده با این جنگ تامین نمی شود و دولت اوباما نتوانسته خلاف آن را نشان دهد؛ نه علت جنگ برای آمریکاییان روشن است و نه تعریف پیروزی آن. اوباما برای آن که جامعه‌ سیاسی و نخبگان و عموم آمریکاییان را در این بحث درگیر کند موضوع را به کنگره ارجاع داده است.»

رادیو فردا افزود: «چند ماهی است که جمهوریخواهان از استیضاح اوباما به خاطر برخی اقدامات اداره‌ مالیات (جستجو در پرونده‌های معافیت‌های مالیاتی گروه مهمانی چای) و عدم موفقیت دولت اوباما در نجات سفیر آمریکا در لیبی و سه همراهش در بنغازی سخن می‌گویند. اعلان جنگ و شروع حمله نیز می تواند یکی از موضوعاتی باشد که کنگره بتواند بر اساس آن رئیس دولت را استیضاح کند. اوباما برای گریز از این خطر برای ریاست جمهوری‌اش طرف امن را گرفته و موضوع را به خود کنگره ارجاع داده است.»

این سایت در پایان نوشت: «در نظر سنجی‌های قبل از حمله‌ شیمیایی، حامیان دخالت نظامی در سوریه چیزی در حدود نه درصد آمریکاییان بودند. حتی اگر پس از حمله‌ شیمیایی این رقم افرایش داشته باشد این رقم اکثریت جامعه را در بر نمی‌گیرد. از این جهت دولت اوباما به بحث از این موضوع در عرصه‌ عمومی و رسانه‌ها نیاز دارد و بهترین راه برای تحقق این امر رجوع به کنگره بود.»

منبع:تیتر یک

چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۱
کد خبر : 59488
بازدیدها: 315

پاسخی بگذارید »