جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

۲۶ آذر کارت های ملی تان را هوشمند کنید

danesheroz1 آذر ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
۲۶ آذر کارت های ملی تان را هوشمند کنید

دانش روز: معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: از سال ۹۳ کارت هوشمند ملی برای تمامی آحاد کشور صادر می‌شود و تاکنون نیز یکصد هزار کارت در اختیار مردم قرار گرفته است

به گزارش دانش روز، حمید پارسایی درباره صدور کارت هوشمند ملی برای آحاد جامعه اظهار داشت: مراحل اجرایی کارت هوشمند ملی از اواخر سال گذشته آغاز و به صورت پایلوت در چند شهرستان از جمله قم راه‌اندازی شد.

وی ادامه داد: تاکنون در تعدادی از استان‌های کشور صدور کارت هوشمند ملی اجرایی شده است و بنا داریم تا پایان سال تمامی ادارات ثبت‌احوال کشور زیر بار صدور کارت هوشمند ملی بروند.

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور بیان داشت: از سال ۹۳ کارت هوشمند ملی برای تمامی آحاد کشور صادر می‌شود و تاکنون نیز یکصد هزار کارت در اختیار مردم قرار گرفته است.

پارسایی درباره تجمیع کارت هوشمند ملی و شناسنامه مکانیزه اظهار داشت: این دو باید تجمیع شوند و به دلیل تفاوت زمانی که بین راه‌اندازی دو پروژه بوده است این اتفاق رخ داده و به محض اینکه کارت هوشمند ملی فراگیر شود شناسنامه‌های مکانیزه در دل کارت هوشمند ملی ادغام می‌شود.

وی افزود: براساس قانون تمامی آحاد مردم حتی افرادی که زیر ۱۵ سال سن دارند نیز باید از کارت هوشمند ملی بهره‌مند شوند.

به گزارش فارس معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور خاطر نشان کرد: از مزیت‌های این کار اثر‌انگشت، امضاء الکترونیکی و استفاده از بعضی از خدمات آنلاین است.

شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۰
کد خبر : 78451
بازدیدها: 331

پاسخی بگذارید »