سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

زمان تشکیل شورای چهارم تهران، شهردار آینده و تغییر صحن شورا

danesheroz2 تیر ۸, ۱۳۹۲ ۰
زمان تشکیل شورای چهارم تهران، شهردار آینده و تغییر صحن شورا

دانش روز: رییس شورای شهر تهران اعلام کرد: شورای شهر ار سوم روز یکشنبه نهم تیر ماه تشکیل جلسه می‌دهد.

به گزارش دانش روز، مهدی چمران در حاشیه شصت و هشتمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها در مورد وقفه در برگزاری جلسه شورای شهر سوم، گفت: علت تاخیر دو هفته‌ای برای تشکیل جلسه، یک هفته به حد نصاب نرسیدن اعضای شورا بود و هفته دیگر نیز هم چون شهردار و مدیران شهرداری بر اساس برنامه‌ای سالیانه و تنظیم شده در مشهد حضور داشتند تقاضا کردند جلسه به تعویق بیفتد و از آنجا که چند مورد از طرح‌ها و لوایح نیاز به حضور این افراد برای دفاع داشت، با موافقت ما، برگزاری جلسه به تعویق افتاد و امید است یکشنبه آینده نهم تیر ماه جلسه برگزار شود.

وی در پاسخ به این سوال که زمان تشکیل شورای چهارم چه موقعی خواهد بود؟ گفت: یک ماه پس از استقرار دولت جدید، انشاءالله شورای چهارم جلسه خواهد داشت که در واقع حدود ۱۲ شهریور ماه شورای چهارم تشکیل می‌شود.

رییس شورای شهر تهران در مورد رایزنی‌های انجام شده در مورد انتخاب شهردار، گفت: به دلیل اینکه ممکن است مسئله‌ای رخ دهد، فعلا در این مورد صحبت نمی‌کنم، چرا که ابتدا باید در این مورد به نتیجه‌ای برسیم سپس پاسخ دهیم، همچنین هنوز اعضای شورای چهارم دور هم جمع نشده‌اند، البته ما با اعضای شورای چهارم قبل از ۱۲ شهریور جلسه‌ای خواهیم داشت، چون باید کارهایی را انجام دهیم، ضمن اینکه قرار است به اعضای جدید آموزش بدهیم.

این منتخب مردم تهران در مورد محل تشکیل شورای شهر تهران و محل کار شهردار، گفت: هنوز به طور قطع نمی‌دانم در این مورد در حال فکر کردن هستیم که چه کار باید بکنیم، البته روز گذشته چند ساعتی کارهای معماری در این مورد انجام شده است، چرا که در محل قبلی با کمبود فضا، اتاق و امکانات روبرو هستیم، در هر صورت به محض تصمیم‌گیری قطعی اعلام خواهیم کرد.

چمران همچنین در جلسه شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه شوراها آمادگی همکاری صمیمانه با دولت یازدهم را دارند، گفت: البته این انتظار هم است که هیات دولت، بخشداری‌ها، فرمانداری‌ها و استانداری‌ها همکاری متقابل را داشته باشند، چرا که به رغم همه قول‌هایی که در دولت‌های گذشته داده شد، هنوز این امر محقق نشده است.

وی ضمن تبریک ایام شعبان، گفت: امیدوارم همه ما فرصت و شایستگی این را داشته باشیم که از برکات این ماه استفاده کنیم و برای استفاده از برکات ماه مبارک رمضان آماده شویم.

وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر، گفت: عمق این فاجعه بسیار زیاد بود، ۷۲ تن از فرزندان انقلاب اسلامی و در راس آنها دکتر بهشتی با بمبی که توسط گروهک منافقین در دفتر حزب جمهوری اسلامی منفجر شد، شهید شدند. دشمنان نظام جمهوری اسلامی هدفشان با این کار، به سقوط کشاندن نظام بود، اما با عنایت الهی نتوانستند به این هدف برسند و طبق فرمایش امام راحل، این هدف شوم دشمنان میسر نشد.

چمران افزود: حادثه مهمی که این روزها از آن عبور کردیم و برای مردم ما و همه دنیا مهم بود، انتخابات ۲۴ خرداد بود که نفس این انتخابات چه ریاست جمهوری و چه شورای شهر به خودی خود بسیار بزرگ بود.

رییس شورای عالی استان‌ها ادامه داد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری دشمنان در تلاش بودند این انتخابات را به درگیری بکشانند و برای خود بهره‌برداری سیاسی کنند که به لطف خدا و همت همه مردم چنین حادثه‌ای نه تنها صورت نگرفت، بلکه شاهد انتخاباتی پرشور با حضور ۷۲ درصدی مردم در کمال آرامش بودیم و نتیجه آن، نتیجه‌ای بود که همه را راضی کرد، البته انتقاداتی در مورد انتخابات شورا که در سایه انتخابات ریاست جمهوری قرار می‌گرفت، وجود داشت که متاسفانه چنین نیز شد.

وی افزود: اما با اینحال زمانی که پیروز انتخابات اعلام شد، همه نتیجه را پذیرفتند. در انتخابات شوراها عده‌ای از افراد جدید وارد شدند و عده‌ای هم از دور قبل باقی ماندند.

چمران ضمن آرزوی موفقیت برای رییس‌جمهور منتخب و اعضای شوراها، گفت: انتقاداتی نسبت به انتخابات شوراها و صلاحیت‌ها در شهرها مطرح بود و برخی نیز گلایه‌های فراوانی داشتند که بخش عظیمی از این گلایه‌ها برمی‌گردد به بینش افرادی که مسوولیت نظارت را برعهده داشته‌اند و نه مسائل قانونی.

وی ادامه داد: در هر صورت همه ما باید تلاش کنیم تا راه‌حل مناسبی پیدا کرده و برای برگزاری هر چه بهتر انتخابات شوراها پیشنهاد کنیم، چرا که مردم ما در این انتخابات به دنیا نشان داده‌اند که ملتی زنده، با بصیرت و به دنبال توصیه‌های رهبری هستند، به گونه‌ای که به گفته بسیاری از تحلیلگران، برنده اصلی این انتخابات، مردم بودند.

چمران، شوراها را معرفی‌کننده مردم شهرها و روستاهای کشور خواند و گفت: شوراها در همه گستره کشور حضور دارند و می‌توانند زبان گویایی بین مردم و دولت باشند.

رییس شورای عالی استان‌ها، تصریح کرد: همه شوراها با کمال میل به عنوان وظیفه، همانطور که در گذشته هم بوده، آماده همکاری صمیمانه با دولت آینده را دارند و ضمنا این توقع را نیز دارند که هیات دولت، بخشداری‌ها، فرمانداری‌ها و استانداری‌ها همکاری متقابل را داشته باشند. به رغم همه قول‌هایی که در دولت‌های گذشته داده شده، هنوز این امر محقق نشده است و قانون شوراها که فرمان رهبر کبیر انقلاب نیز بوده، هنوز به درستی اجرایی نشده است، البته باید به این توجه داشت که همکاری متقابل میان شوراها و دولت به نفع مردم، شوراها و خود دولت است.

وی با اشاره به انتخاب شهردار توسط شوراها، گفت: اگر انتخاب شهرداری‌ها به دست وزارت کشور و دولت بود که الان دیگر چنین نیست، بار بسیار زیادی بر دوش دولت باقی می‌ماند که امروز این بار سنگین به دوش شوراها است، بنابراین ما می‌توانیم با هزینه کمتر از این گونه کارها انجام دهیم و به دولت کمک کنیم، البته نباید به شوراهایی که برخی مسائل خاص در آنها پیش آمده، توجه کنیم، هر چند که در شوراها همیشه به دلیل وجود نظرهای متفاوت، اختلاف سلیقه وجود داشته است، اما اگر تصمیمی در شوراها قرار باشد، اتخاذ شود، در مورد آن مسئله بحث می‌شود و قاعدتا نتیجه بهتری نیز خواهد داشت.

منبع: ایسنا

شنبه ۸ تیر ۱۳۹۲ - ۰۸:۲۷
کد خبر : 33141
بازدیدها: 206

پاسخی بگذارید »