دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری + جزییات تصحیح پاسخنامه‌ها

danesheroz تیر ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری + جزییات تصحیح پاسخنامه‌ها

دانش روز : مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به نحوه قرائت پاسخنامه ها، از زمان اعلام رتبه های کشوری داوطلبان خبر داد

حسین توکلی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی پانا، درباره پاسخنامه های کنکور سراسری ۹۲، اظهار کرد: پاسخنامه های آزمون سراسری سال ۹۲ بعد از برگزاری آزمون به صورت لاک و مهر شده با حفاظت و اسکورت کامل به سازمان سنجش منتقل و به نماینده دفتر فناوری اطلاعات سازمان سنجش تحویل داده شد، قرنطینه پاسخنامه های آزمون از ساعت ۹ صبح پنجشنبه ۶ تیر با رعایت تمام ضوابط و مقررات آغاز و نسبت به انجام مجموعه عملیات قرائت پاسخنامه ها اقدام شده است.

وی ادامه داد: طبق برنامه قرائت پاسخنامه ها، پاسخنامه هر داوطلب توسط ۲ دستگاه قرائت خوان و علامت خوان و به طور جداگانه قرائت و نتیجه حاصله با یکدیگر تطبیق داده شد همچنین از صحت قرائت پاسخنامه ها اطمینان حاصل شده و به طور موردی کنترل و از صحت صد در صدی قرائت پاسخنامه ها اطمینان حاصل شده است.

به گفته مشاور عالی سازمان سنجش، نتیجه قرائت پاسخنامه ها در چند نوار تهیه و بر اساس دستورالعملهای مربوط برای نگهداری در محلهای امن به مسئولان تحویل داده شده است، بعد از تنظیم صورت جلسه پایان قرنطینه قرائت پاسخنامه ها، قرنطینه مذکور در ساعت ۱۱ صبح روز جمعه ۲۱ تیر پایان پذیرفت و تمام افرادی که در قرنطینه همکاری داشته اند با رعایت تمام مقررات مربوط از قرنطینه خارج شدند. بر اساس گزارش اولیه، از تعداد یک میلیون و ۸۳ هزار و ۵۷۱ داوطلب ثبت نام کننده در کنکور تعداد ۹۲۰ هزار و ۲۰۰ داوطلب در جلسه آزمون حاضر و ۱۶۳ هزار و ۳۷۱ نفر غایب بوده اند.

توکلی خاطرنشان کرد: عملیات مربوط به تصحیح پاسخنامه ها، محاسبه نمرات خام، تراز، کل و سایر محاسبات دیگر انجام و نتیجه اولیه آزمون سراسری سال جاری به صورت کارنامه تنظیم و شنبه ۱۲ مرداد سال جاری منتشر می شود.

وی اظهار داشت: یک هفته بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون، پاسخنامه داوطلبان با رتبه کشوری کمتر از ۷۵ هزار در هر یک از گروههای آزمایشی ریاضی، تجربی و علوم انسانی و رتبه کشوری کمتر از ۱۰ هزار در گروههای آزمایشی هنر و زبانهای خارجی منتشر می شود.

 

سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۸
کد خبر : 38127
بازدیدها: 271

پاسخی بگذارید »