شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

زلزله مدارس استان البرز را می لرزاند

danesheroz1 آبان ۱۹, ۱۳۹۲ ۰
زلزله مدارس استان البرز را می لرزاند

دانش روز: پانزدهمین مانور زلزله و ایمنی مدارس سراسر کشور در استان البرز بصورت نمادین در آموزشگاه متوسطه دخترانه فاطمه پزشکی ناحیه ۴ کرج برگزار می شود

به گزارش دانش روز،  معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کل استان البرز در گفتگو با خبرنگار دانش روز افزود: مانور زلزله در تاریخ ۹۲/۹/۱۰ در آموزشگاه های استان و به صورت نمادین در آموزشگاه فاطمه پزشکی انجام خواهد شد که مراقبین سلامت، معلمین آموزش دیده، سازمان جمعیت هلال احمر استان، آتش نشانی، اورژانس، نیروی انتظامی، بهزیستی، راهنمایی و رانندگی، شهرداری ها و مدیریت بحران استانداری البرز در این مانور همکاری لازم را با این اداره به عمل می آورند.

فرشید علیزاده افزود: هدف ازاجرای مانور زلزله ارائه آموزش های لازم به دانش آموزان می باشد و در این راستا آموزشها با توجه به سیاست های وزارت مطبوع در ۲ حیطه پناه گیری صحیح و خروج ایمن دانش آموزان و حضور در اماکن مناسب است.

وی ادامه داد: در این روز آژیر مانور زلزله با همکاری صدا و سیمای استان البرز بین ساعت ۱۰ الی ۱۰/۲۰ صبح پخش می شود.

وی گفت: در سال تحصیلی گذشته ۱۵۶۰ نفر از کارکنان و ۳۲۶۵۰ نفر از دانش آموزان بصورت ویژه تحت تعلیم کمک های اولیه و اطفا حریق قرار گرفتند که در راستا مدیریت بحران استانداری البرز، هلال احمر،  اورژانس، دانشگاه علوم پزشکی و آتش نشانی با آموزش و پرورش همکاری کردند.

وی عنوان کرد: از سوی وزارت آموزش و پرورش در کتابهای آمادگی دفاعی، علوم تجربی، حرفه و فن و مطالعات اجتماعی دوره ابتدایی مباحث مربوط به آمادگی در برابر بلایای طبیعی و غیرطبیعی درج شده که دانش آموزان زمینه ذهنی لازم را درباره این مهم داشته باشند.

وی در پایان افزود: همچنین سی دی های آموزشی در این باره توسط پژوهشگاه بین المللی فراهم شده که در اختیار دانش آمزان قرار می گیرد و امید است آمادگی در برابر بلایای طبیعی در مدارس فرهنگسازی شود.

 

 

 

 

یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۴
کد خبر : 73047
بازدیدها: 899

پاسخی بگذارید »