جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

«زبان فارسی» واحد درسی دانشگاه زاگرب شد

danesheroz1 فروردین ۱۲, ۱۳۹۳ ۰
«زبان فارسی» واحد درسی دانشگاه زاگرب شد

دانش روز: با این اقدام که به ابتکار سفارت ایران و دانشگاه زاگرب به اجرا در آمد، دانشجویان داوطلب یادگیری زبان فارسی از این پس می توانند نسبت به انتخاب زبان فارسی بعنوان یک واحد اختیاری، زبان گفتاری و نوشتاری فارسی را فراگیرند

به گزارش دانش روز، رای اولین بار کلاس آموزش زبان فارسی در کرواسی در دانشگاه زاگرب با سخنرانی سفیر ایران و با حضور رایزن فرهنگی و دکتر معمر ممیشویچ، استاد زبان فارسی در هشتمین روز فروردین سال ۱۳۹۳ رسما برگزار شد.

با این اقدام که به ابتکار سفارت ایران و دانشگاه زاگرب به اجرا در آمد، دانشجویان داوطلب یادگیری زبان فارسی از این پس می توانند نسبت به انتخاب زبان فارسی بعنوان یک واحد اختیاری، زبان گفتاری و نوشتاری فارسی را فراگیرند.

پیش از این دکتر بیلیش، رئیس دانشگاه زاگرب در جریان سفر رسمی به تهران با روسای دانشگاههای تهران، ‌شهید بهشتی و صنعتی شریف دیدار و مذاکره کرده و تفاهم نامه همکاری های علمی و دانشگاهی با طرف های ایرانی را امضا کرده بود که ایجاد مقدمات تدریس زبان فارسی در دانشگاه زاگرب یکی از مفاد آن بود.

شایان ذکر است دکتر ممیشویچ استاد مدعو این ترم آموزش زبان فارسی در دانشگاه زاگرب، دارای درجه دکتری زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران است.

 

 

منبع: ایربا

سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۹:۵۸
کد خبر : 103457
بازدیدها: 237

پاسخی بگذارید »