سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

زبان‌انگلیسی در مدارس ابتدایی تدریس نمی‌شود

danesheroz بهمن ۱۷, ۱۳۹۱ ۰

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش زبان‌انگلیسی برای دانش‌آموزان دبستانی رسمیت ندارد، گفت: زبان رسمی کشور ما، زبان و ادبیات‌فارسی است، بنابراین در مقطع ابتدایی که مهمترین دوره آموزشی است، زبان رسمی کشور آموزش داده می شود

فاطمه قربان  در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا آموزش زبان‌انگلیسی در مدارس ابتدایی رسمیت دارد یا خیر؟ اظهار کرد: خیر، آموزش هیچ زبانی به جز زبان فارسی در مدارس ابتدایی به صورت رسمی وجود ندارد.
وی ادامه داد: زبان رسمی کشور ما، زبان و ادبیات فارسی است، بنابراین باید در مقطع ابتدایی که مهمترین دوره آموزشی است، زبان رسمی کشور آموزش داده شود.
قربان خاطرنشان کرد: در صورتی که دانش آموز ابتدایی با زبان فارسی و زبان رسمی کشور خود به صورت کامل آشنایی پیدا کند، در دوره های تحصیلی بالاتر نیز موفق تر خواهد بود.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: والدین دانش آموزان در صورتیکه علاقمند باشند فرزندشان زبان انگلیسی یا دیگر زبانها را بیاموزد، می توانند از کلاس های فوق برنامه دیگر آموزشگاه ها در بیرون از مدرسه استفاده کنند.
قربان بابیان اینکه در مدارس ابتدایی در کنار زبان فارسی، تنها آموزش قرآن به صورت رسمی انجام می شود، خاطرنشان کرد: قرآن کتاب آسمانی ماست، برای آشنایی دانش آموزان با آداب و مهارت های زندگی اسلامی، آموزش قران را در سطح مدارس ابتدایی سراسر کشور دنبال می کنیم، چرا که قرآن باید در بطن زندگی دانش آموزان وارد شود.

سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۵:۲۹
کد خبر : 5883
بازدیدها: 247

پاسخی بگذارید »