چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

زانو درد خود را با قند درمان کنید

danesheroz1 مهر ۶, ۱۳۹۲ ۰
زانو درد خود را با قند درمان کنید

دانش روز: محققان دانشگاه ویسکونسین در پژوهش جدید خود نشان داده‌اند که تزریق یک محلول قندی به زانو می‌تواند شیوه جدیدی در درمان آرتروز باشد

به گزارش دانش روز،  محققان دانشگاه ویسکونسین در پژوهش جدید خود نشان داده‌اند که تزریق یک محلول قندی به زانو می‌تواند شیوه جدیدی در درمان آرتروز باشد.این پژوهش نشان داده که ترکیب قند و آب می‌تواند درد و سفتی را با تحریک سازوکار طبیعی و ترمیم طبیعی بدن کاهش دهد.

این محلول شیرین به‌عنوان یک محرک خفیف درون مفصل عمل کرده و عفونت سطح پایین را به‌وجود می‌آورد. این عفونت ممکن است باعث وارد آمدن آسیب مختصری به زانو شود اما برای تحریک آزادسازی سلول‌ها جهت کمک به ترمیم آسیب ایجاد شده توسط بیماری تاثیرگذار است.

پزشکان از محلولی شامل آب و ۱۰ تا ۲۵ درصد دکستروز که نوعی قند بوده، استفاده می‌کنند. کاربرد دکستروز به آن جهت بوده که ارزان، در دسترس و ایمن است و تنها یک التهاب خفیف درون مفصل زانو ایجاد می‌کند. تصور می‌شود که این درمان موسوم به درمان تکثیر با تحریک آزادسازی فیبروبلاست‌ها که مسوول ساخت و حفظ بافت‌های همبند مانند رباط‌‌ها هستند، کار می‌کند.

فیبروبلاست‌ها رباط‌های آسیب دیده درون زانو را ترمیم کرده و با ثابت‌‌تر کردن آن، ناراحتی را تسکین می‌دهند. بنا به گزارش سایت شبکه خبر،این درمان همچنین برای بیماری‌های دیگر مانند کمردرد مزمن و آرنج تنیس‌بازان مورد آزمایش قرار گرفته است.

منبع:دانا

شنبه ۶ مهر ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۷
کد خبر : 63034
بازدیدها: 338

پاسخی بگذارید »