شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مبلغ بیمه 9 هزار تومان:

زائرین کربلا در ایام اربعین حتما تحت پوشش بیمه قرار گیرند

danesheroz1 آذر ۱۹, ۱۳۹۲ ۰
زائرین کربلا در ایام اربعین حتما تحت پوشش بیمه قرار گیرند

دانش روز: رئیس سازمان حج و زیارت تأکید کرد: زائرین پیاده و انفرادی ایام اربعین حتما تحت پوشش بیمه قرار گیرند

به گزارش دانش روز،سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص ساماندهی اعزام زائران عتبات در ایام اربعین حسینی(ع) گفت: کمیته‌های کارشناسی طی ۱۰ روزه گذشته با حضور دستگاه‌های همکار در امر اعزام مشتاقان زیارت اباعبدالله(ع) در سازمان حج و زیارت تشکیل شده است و سیاست سازمان حمایت جدی از این سنت حسنه و حرکت مردمی است.

وی در خصوص ساماندهی زائران پیاده در ایام  حسینی(ع) افزود: مسئولان سازمان حج و زیارت در دو روز گذشته برای بررسی شرایط سفر زائران به نقاط مرزی کشور در استان ایلام و خوزستان سفر کرده‌اند و بر اساس جمع‌بندی صورت گرفته شورای تأمین استان‌های ایلام و خوزستان مسئولیت میدانی و سازمان حج و زیارت برنامه حمایتی برای زائران پیاده را در برنامه‌های خود خواهد داشت و ساماندهی زائران انفرادی در گروه های ۴۰ نفره در شهرهای منتهی به نقاط مرزی کشور صورت خواهد گرفت.

رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اقدامات خوبی برای انتقال دارو و استقرار چادرهای هلال احمر در مرزها و در کشور عراق برای خدمات رسانی پزشکی به زائران در ایام اربعین صورت خواهد گرفت و حضور این نهاد در ارائه خدمات به زائران جدی خواهد بود.

اوحدی با بیان اینکه به زائران توصیه می‌شود با توجه به شرایط حاکم در کشور عراق حتما تحت پوشش بیمه قرار گیرند، گفت زائران در طول سفر مبلغ ۹ هزار تومان بابت خدمات بیمه پرداخت می‌نمایند و این در حالی است که در قبال پرداخت این مبلغ در صورت بروز حادثه و بیماری تا سقف ۱۵ میلیون تومان برای امکانات بیمارستانی و ۱۱۴ میلیون تومان بابت دیه تحت پوشش خدمات بیمه ای قرارخواهند گرفت.

وی بیان کرد: نمایندگان بیمه برای خدمت رسانی به زوار در مرزهای مهران، شلمچه و چزابه و داخل کشور عراق مستقر شده اند و همچنین برای رفاه حال زائران در کربلا، نجف و در طول مسیر خدمات پزشکی به ایشان ارائه می‌شود.

اوحدی اضافه کرد: تاکنون حدود ۴۰۰ هزار روادید توسط کنسولگری عراق در ایران برای هموطنانمان که برای ایام اربعین به کربلا اعزام می‌شوند صادر شده است و پیش بینی می شود حدود ۲۰ میلیون زائر از اقصی نقاط جهان در ایام اربعین حسینی(ع) به کربلا وارد شوند.

وی گفت: برای ارائه تسهیلات بیشتر به زائرانی که تحت پوشش سازمان حج و زیارت در ایام اربعین به عراق اعزام می شوند یک روز اقامت بیشتر در کربلای معلی در برنامه سفر ایشان گنجانده شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۲ - ۰۷:۴۸
کد خبر : 79106
بازدیدها: 365

پاسخی بگذارید »