پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

واکنش شدید اردوغان به سخنان فیروزآبادی

رییس ستاد مشترک ایران به جای چه کسی سخن می گوید؟

danesheroz دی ۳, ۱۳۹۱ ۰

اول باید روشن شود که رییس ستاد مشترک ایران به جای چه کسی سخن می گوید؟ با چه عنوانی چنین اظهاراتی بر زبان می راند؟ ما وقتی با رییس جمهوری ایران صحبت می کنیم، می گوید: “ما چنین دیدگاهی نداریم!” وب سایت “تی ار تی” (trt) ترکیه گزیده ای از سخنان اخیر “رجب طیب اردوغان” [&hellip

اول باید روشن شود که رییس ستاد مشترک ایران به جای چه کسی سخن می گوید؟ با چه عنوانی چنین اظهاراتی بر زبان می راند؟ ما وقتی با رییس جمهوری ایران صحبت می کنیم، می گوید: “ما چنین دیدگاهی نداریم!”
اردوغان

وب سایت “تی ار تی” (trt) ترکیه گزیده ای از سخنان اخیر “رجب طیب اردوغان” نخست وزیر ترکیه را در سایت انتشار داد.

این وب سایت می نویسد: «رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه دریک برنامه تلویزیونی اقدام به ارزیابی استقرار موشکهای پاتریوتی نمود که قرار است در مرز ترکیه با سوریه مستقر شود.»

ایران

تی ار تی نوشت: «اردوغان ضمن واکنش شدید به اظهارات مقامات ایرانی در خصوص استقرار سامانه موشکی پاتریوت، از سخنان رییس ستاد مشترک ایران انتقاد کرد.  سرلشکر “فیروزآبادی” گفته است در صورت استقرار پاتریوتها در ترکیه، جنگ جهانی سوم شروع خواهد شد.

اردوغان اظهار داشت: “اول باید روشن شود که رییس ستاد مشترک ایران به جای چه کسی سخن می گوید؟ با چه عنوانی چنین اظهاراتی بر زبان می راند؟ ما وقتی با رییس جمهوری ایران صحبت می کنیم، می گوید که وی دیدگاههای شخصی خود را بیان می کند و ما چنین دیدگاهی نداریم! یعنی باید مشخص شود که در ایران چه کسی به جای چه کسی سخن می گوید! این قبیل اظهارات پشت سرهم بیان شده و ادامه دارد!”

اردوغان با بیان اینکه دفاع قلمروی کشورهای عضو پیمان ناتو، برعهده این پیمان است، افزود که موشکهای پاتریوت در “آدانا”، “غازی آنتپ” و “قهرمان”ماراش” مستقر خواهند شد.»

سوریه

وب سایت تی ار تی همچنین نوشت: « اردوغان همچنین ضمن اشاره به اوضاع سوریه اظهار داشت که اسد پیوسته در حال تضعیف شدن است و دیر یا زود خواهد رفت.

اردوغان تصریح کرد: “اسد در حال حاضر مسئله را به جنگ مذهبی تبدیل کرده است. در سوریه یک اقلیت بر یک اکثریت حاکم شده است. اسد در قلمروی زمینی این کشور در حال حاضر فاقد حاکمیت است. ما در سیاستهایمان در قبال سوریه عقب نشینی نخواهیم کرد. این در حالی است که به دلیل عدم تصویب قطعنامه مورد نظر در شورای امنیت سازمان ملل در قبال سوریه، اسد جری تر شده است. در این میان اگرچه غرب از مخالفین اسد حمایت می کند اما این حمایت در حد مطلوب نیست.”»

عراق

این وب سایت در ادامه می نویسد: «از سوی دیگر اردوغان ضمن اشاره به اوضاع بحرانی عراق گفت:” عراق در حال حاضر درگیر یک جنگ مذهبی است و این مسئله می تواند اوضاع عراق را به سوریه تبدیل کند. حکومت بغداد نیز در حد یک حکومت اقلیت است. در حال حاضر اگرچه صحبت از تجزیه عراق است اما من امیدوارم که چنین اتفاقی رخ ندهد. در عراق می بایست حکومتی که متکی بر مردم است تشکیل شود.” »

منبع: جام نیوز
یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۱ - ۰۶:۲۶
کد خبر : 1613
بازدیدها: 252

پاسخی بگذارید »