یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

احمدی‌نژاد: اگر آمریکا اسلحه را از روی ملت ایران بردارد، من خودم گفت‌وگو می‌کنم

danesheroz بهمن ۲۲, ۱۳۹۱ ۰

رئیس‌جمهور گفت: انقلاب اسلامی یک تحول عظیم انسانی برای ایجاد تغییرات اساسی در اندیشه و عمل فردی و اجتماعی است که با هدایت یک مرد آسمانی اتفاق افتاد

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور در سخنرانی خود در جمع راهپیمایان یوم‌الله ۲۲ بهمن گفت: حرکت عظیم ملت ایران در سال ۵۷ یک حرکت معمولی نیست، انقلاب اسلامی یک اقدام صرف سیاسی و یا جابه جایی در قدرت و مهره‌ها و یا پیروزی یک حزب و یا یک قشر و یک طایفه نیست.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی یک تحول عظیم انسانی برای ایجاد تغییرات اساسی در اندیشه و عمل فردی و اجتماعی است که با هدایت یک مرد آسمانی اتفاق افتاد.

رئیس قوه مجریه در ادامه با بیان اینکه انقلاب اسلامی بزرگترین حادثه اسلامی و انقلابی پس از رسول خاتم حضرت محمد مصطفی(ص) است که با فداکاری ملت و مردی خود ساخته و بزرگ امام (ره) به وقوع پیوست، اظهار داشت: این انقلاب پس از سی و چهار سال همچنان زنده و با نشاط در افقی بالاتر به حرکت خود ادامه می‌دهد.

رئیس جمهور با بیان اینکه باید انقلاب و بستر آن را شناخت ادامه داد: انقلاب متعلق به انسان‌ و برای انسان‌ها بود و موضوع اصلی آفرینش انسان است، انسان پاکترین مخلوق است و همه جهان برای او خلق شده و همه حقیقت در وجود انسان به امانت گذاشته شده است.

وی ادامه داد: تحولات اجتماعی تابع تحولات انسانی است و همه پیامبران آمده‌اند تا زندگی انسان را در سایه استقرار توحید، عبودیت و عدالت شکوفا کنند، آمده‌اند تا خود انسان را به انسان بشناسانند، فطرت انسان‌ها یکی است و آن فطرت باید شکوفا شود.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه همه حقایق در فطرت انسان‌ها به امانت گذاشته شده است، گفت: همه این عالم برای این است که انسان کمال پیدا کند و جلوه جمال خدا در زمین شود، این عالم برای آن است که انسان به سعادت و حیات طیبه در این دنیا و زندگی جاوید برسد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی بیداری فطرت‌ها و حرکتی از عمق جان و اندیشه ملت ایران و یک تحول بنیادین است گفت: انقلاب بیداری حقیقی و بازگشت به حقیقت اسلام و تلاش برای رهایی از هر قید و بند اسارت آفرین است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه انقلاب اسلامی الگویی برای رسیدن به قله کمال تا جوار رحمت خداوند است، گفت: حرکت‌های انسانی به میزان عمق و خلوص خدایی بودن ماندگارتر و موثرتر و گسترده‌تر خواهد بود همانگونه که امام راحل فرمودند ملت ایران الهی شده است یعنی تغییرات اساسی در اندیشه و آرمان‌های ملت ایران به وجود آمده است.

وی با بیان اینکه انقلاب یک موجود زنده و بالنده است اظهار داشت: حرکت انقلاب از سال ۵۷ و در ایران آغاز شده اما گستره آن در سراسر گیتی ادامه دارد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک حرکت تاریخی برای تکامل انسان است، گفت: هر کجا که انسانی است انقلاب متعلق به اوست، انقلاب مرز جغرافیا، نژاد، زبان و طایفه ندارد و البته نقطه توقفی هم ندارد و حق این بود که این انقلاب عظیم جهانی از ایران و توسط ملت ایران، ملت توحید، ملت عدالت، ملت فرهنگ، ملت صلح، ملت عشق وملت ایستادگی کلید بخورد و خوشبتانه پس از ۳۴ سال هر فجری برای ملت ایران مبارک است.

احمدی‌نژاد با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران گفت: انقلاب برای احیای استقلال و عزت ملت ایران و همه ملت‌هاست .
وی ادامه داد: امروز بدترین دشمنان ایران هم اذعان دارند که جمهوری اسلامی ایران و ملت آن از مستقل‌ترین ملت‌ها بوده و احدی نمی‌تواند اراده خود را بر ایران تحمیل کند.

رئیس جمهور کشورمان افزود: بالاترین هجمه نظامی سیاسی دشمنان علیه ملت ایران با دفاع مظلومانه ملت کشورمان به رسوایی طراحان و عاملان آن انجامیده است.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: سی و چهار سال فشارهای گوناگون برای اینکه ملت‌مان را از پیشرفت باز دارند و استقلال کشورمان را مخدوش کنند علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال شده اما ملت ما با هوشمندی و فداکاری شهیدان جانبازان، آزادگان به فصل طلایی و پر افتخار خود رسیده است.

رئیس جمهور کشورمان ادامه داد: امروز دشمنان انقلاب اسلامی در تلاشند با فشار هر روز افزون از پیشرفت کشورمان جلوگیری کنند اما نمی‌توانند به هدف شوم خود دست یابند.

وی ادامه داد: امروز نه تنها هیچ قدرتی نمی‌تواند به ایران مسئله‌ای را تحمیل کند بلکه ملت ما از حقوق اساسی خود سر سوزنی عقب‌نشینی نخواهد کرد.

احمدی‌نژاد افزود: تمام قدرت‌های استکباری در برابر عظمت ملت ایران شکست خورده است چرا که انقلاب برای احیای عزت ملت ایران است.

رئیس جمهور کشورمان اظهار داشت: دوره پیش از انقلاب دوره تحقیر ملت ایران بود اما امروز ملت ما عزیزترین‌ ملت‌هاست چرا که انقلاب برای پیشرفت و آباد سازی کشور به وجود آمده است.

احمدی‌نژاد با اشاره به برخی دستاوردهای انقلاب اسلامی افزود: قبل از انقلاب اسلامی ۳۶ میلیون جمعیت داشتیم و ۶ میلیون تولید بشکه‌های نفت با ۵.۵ میلیون صادرات اما امروز جمعیت دو برابر شده و درآمد سرانه ما از صادرات ۵ برابر شده است.

وی ادامه داد: پیش از طلوع انقلاب اسلامی ظرفیت تولید سیمان کمتر از ۷ میلیون بود و قبل از دولت نهم به ۳۲ میلیون رسید اما امروز بیش از ۸۰ میلیون است.

رئیس جمهور کشورمان با اشاره به وضعیت صادرات در کشورمان اظهار داشت: صادرات اکنون به ۱۲ میلیون رسیده و تولید فولاد به بیش از بیست میلیون تن رسیده و تا پایان سال نیز افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: ظرفیت تولید پتروشیمی‌ها قبل از انقلاب بسیار ناچیز بود و امروز از مرز ۵۶ میلیون تن گذشته است و همزمان با آن ظرفیت تولید برق که در اوایل انقلاب ۷ هزار مگاوات بود تا پایان دولت به مرز ۷۶ هزار مگاوات خواهد رسید.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: در این دولت برای اولین بار تعداد واحدهای مسکونی از تعداد خانوارها بیشتر شده و تولیدات کشاورزی به ۱۱۰ میلیون تن رسیده است، ۲۰ هزار روستا و ۹۰۰ شهر گاز طبیعی دارند و در ۷-۸ سال گذشته تعداد مدرسه‌ها معادل نیمی از مدارسی است که در ۸۰ سال گذشته در کشور ساخته شده و ورزشگاه‌های ساخته شده بعد از انقلاب معادل تمامی ورزشگاه‌ها در کل کشور است.

وی تصریح کرد: تولید کتاب و تولید علمی  ۱۱ برابر متوسط رشد جهانی بوده و از نظر سرعت علمی مقام اول را در جهان داریم البته چند کار نو انجام شده که می‌توان به تولید دارو نو ترکیب اشاره کرد.

رئیس جمهوری کشورمان با بیان اینکه هر چه روابط کشورها بیشتر می‌شود مسائل پیچیده‌تر و مریضی‌ها بیشتر می‌شود ،اظهار داشت: برای رفع مریضی‌های جدید نیاز به داروهایی با پایه زیست فناوری بودیم البته این داروها در بازارهای جهانی بسیار گران بوده که در بعضی موارد یک گرم آن به اندازه یک میلیون دلار خرید و فروش می‌شد و در قبل از انقلاب هم چنین تکنولوژی را نداشتیم و در قبل از دولت نهم ۴ دارو و الان ۲۹ داروی نو ترکیب را داریم.

احمدی‌نژاد درباره تکنولوژی سلول‌های بنیادین بیان داشت: کشور ما در بحث سلول‌های بنیادین،  کشوری برتر  به حساب می‌آید و اولین‌بار توسط دانشمندان ایرانی موجود زنده به فضا پرتاب شد و سالم به زمین بازگشت که کلیه اهل فن به خوبی می‌دانند این کار به معنای آن است که در ده‌ها رشته برجسته علمی دنیا حرکت کرده‌ایم چراکه موجود زنده با یک ضربه و یا فشار هوا دچار آسیب شده اما متخصصان ما این کار را با موفقیت انجام داده‌اند.

احمدی‌نژاد درباره این اقدام غرور آفرین چنین گفت: ساخت محفظه، سیستم راداری، سکوی پرتاب، چتر نجات و کلیه لوازم مربوط به این پرتاب موجود زنده توسط دانشمندان داخلی انجام شد البته باید بگویم آثار زیستی در تمام طول پرتاب از جمله گرفتن ضربان قلب، فشار و حالات روحی و کارکرد اندام اصلی بدن توسط دانشمندان در طول این اقدام بررسی شد.

وی درباره ساخته شدن هواپیمای نظامی جدید تاکید کرد: همگان دیدند که پیشرفته‌ترین هواپیمای نظامی ساخته و رونمایی شد اما باید بگویم این هواپیما همه ویژگی بمب افکن و شکاری را داراست و مهندسی و ساخت و آماده پرواز کردن آن با متخصصان خودمان انجام شد.

رئیس جمهوری درباره قدرت ماهواره‌ای کشور اظهار داشت: در ساخت و پرتاب ماهواره جز چند کشور محدود دنیا هستیم که خودمان آن را ساخته و هدایت می‌کنیم و بزودی ماهواره ایران در مدار ۲۷۶ هزار کیلومتری قرار می‌گیرد و از آسمان پیام‌های صلح و دوستی برای جهانیان می‌فرستد.

وی در ادامه افزود: در همین دوره کوتاه ۴۰ میلیون نفر سهام عدالت گرفتند که شناسایی و تامین سهام و واگذاری آنها همچنان در حال انجام است و در آینده‌ای نزدیک این تعداد به ۴۵ میلیون نفر می‌رسد و مردم می‌توانند در بورس از آن استفاده کنند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه طبق اصل ۴۴ واگذاری‌ها انجام شده بیان کرد: مرحله اول هدفمندی یارانه‌ها اجرا و کلیه کشورها ایران را تحسین کردند و این کار را به نام کشورمان ثبت شد البته باید بگویم بعضی به دنبال مخدوش کردن این اقدام بودند و همه فشارهای اقتصادی را به خاطر هدفمندی یارانه‌ها می‌دانستند اما هدفمندی یارانه‌ها راهی برای دور زدن تحریم‌های دشمن است و کار دیگرش کنترل مصرف سوخت است.

رئیس جمهور با بیان اینکه تعداد خودرو در کشور ۲.۵ برابر شده است، تصریح کرد: سال ۸۵ روزانه ۷۵ میلیون لیتر بنزین مصرف می‌شد اما امروزه تعداد ماشین، موتور و مسافرت در کشور ۲.۵ برابر شده اما مصرف بنزین به ۶۳ میلیون لیتر کاهش یافته و اگر روند سال ۸۵ ادامه پیدا می‌کرد امروزه ۱۳۵میلیون لیتر بنزین مصرف می‌شد که ۱۷ میلیارد دلار هزینه به دولت تحمیل می‌کند که این اقدام باعث حل شدن تحریم بنزین شد که البته این مسائل در گازوئیل هم اجرا شد.

رئیس دولت دهم درباره قطع وابستگی بودجه دولت به درآمدهای نفتی تاکید کرد: صادرات غیر نفتی قبل از انقلاب نیم میلیارد بود که قبل از دولت نهم به هفت میلیارد دلار رسید و سال گذشته از ۵۳ میلیارد دلار عبور کرد و اگر بداخلاقی‌ها نبود از ۷۵ میلیارد دلار می‌گذشت و می‌توانستیم کشور را با درآمدهای غیر نفتی اداره کنیم.

رئیس جمهور در سخنرانی خود در یوم الله ۲۲ بهمن گفت: در تمام دولت‌ها و در تمام کلان شهرها ساخت مترو یک امر طبیعی و قانونی مردم است و به لطف خداوند ما توانستیم این حق مردم را محقق کنیم با برنامه ریزی‌های هماهنگ توانستیم تلفات جاده‌ای را کاهش و راه‌های اصلی و جاده‌ای را ۲.۵ برابر نزدیک‌تر کنیم و ۶۰ درصد به جاده‌های کشور اضافه کنیم.

وی در مورد برنامه هسته‌ای کشورمان تصریح کرد: امروز ایران هسته‌یی شده و دشمنان ملت ما ناراحت هستند و به بهانه هسته‌یی شدن می‌خواهند مانع حرکت ملت ایران شوند، آنها در این رابطه انواع فشارها را وارد کرده‌اند، ولی ملت ایران به لطف خداوند و عنایت امام عصر(عج) و در یک مقاومت الهی و بی‌نظیر پیروز شد.

احمدی‌نژاد افزود: سران غربی اخیرا ادبیات خودشان را در قبال برنامه هسته‌ای عوض کردند و با ادبیات بهتری صحبت می‌کنند. می‌گویند می‌خواهیم گفت‌وگو کنیم. ما نیز می‌گوییم گفت‌وگو خیلی بهتر است از درگیری. ملت ایران همیشه اهل تفاهم بوده است، ولی گفت‌وگو دارای آدابی است و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، نمی‌شود یک اسلحه بالای سر ملت ایران نگه داشت و بعد بگویید، مذاکره کنید و انتظار مذاکره داشته باشید.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: به صراحت می‌گویم اصلاح گفتار و بیان لازم است، اما کافی نیست. اگر اسلحه را از روی ملت ایران بردارید، من خودم گفت‌وگو می‌کنم. گفت‌وگو نباید در سایه فشار بلکه باید در سایه احترام و عدالت باشد.

وی تصریح کرد:‌ همه باید مراقب باشیم مبادا عده‌ای خاص به مراکز تصمیم گیری دسترسی داشته و توده مردم محروم باشند و نباید به سیلی ظالمان و متجاوزین و دسترسی به بیت المال و محرومیت جوانان رضایت داد.

رئیس جمهور ادامه داد: اعمال همه ما در برابر خداوند و ملت و سایر ملت‌ها باید به گونه‌ای باشد تا همه به قدرت عدالت آفرینی و استیفای حقوق ملت امیدوار باشند و امروز همه مسئول صیانت از انقلاب هستیم چرا که حفظ پاکدستی تقوا و اجرای عدالت منجر به پیشرفت کشور می‌شود.

احمدی‌نژاد با اشاره به فلسفه شکل گیری انقلاب اسلامی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران و انقلاب برای تعیین عدالت و عزت و حقوق اساسی مردم آماده هستند چرا که همین محور وحدت ملی است و همه جامعه باید با هم  برای صیانت از ارزش‌های انقلاب و حقوق ملت تلاش کنیم، این پیمان ناگسستنی میان ما , ملت است چرا که دشمنان آرزوی شکست آن را به گور خواهند برد.

احمدی‌نژاد با اشاره به فشارهای ناجوانمردانه دشمنان گفت: به واسطه فشار دشمنان مردم در مضیقه‌اند لذا مسئولان به طور شبانه روز برای برطرف کردن مشکلات در تلاش‌اند.

وی افزود: در فرصت مناسب در خصوص اقدامات دشمنان و کارهای دولت برای خنثی سازی توضیح خواهم دادم چراکه آنان خواهان از هم پاشیدن شیرازه نظام‌اند به واسطه این فشارها هستند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه همه باید در حل مسائل مشارکت داشته باشند، گفت: همه باید در حل مشکلات کمک و همراهی داشته باشند و مشکلات را از دوش مردم بردارند هر چند که با فشارهایی از داخل و خارج روبرو باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه در خصوص مسائل داخلی صحبت خواهد کرد اظهار داشت: به دلیل تلخ نشدن شیرینی ۲۲ بهمن در این خصوص صحبت نمی‌کنم اما بعدها به آن خواهم پرداخت و این دولت این افتخار را دارد تا تمام توان خود را مانند روز اول به کار می‌گیرد.

احمدی‌نژاد با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده تصریح کرد: انتخاب حاکمان حق ملت است چرا که قانون اساسی به عنوان بالاترین میثاق به صراحت در اصل‌های ۶ و ده ‌ها اصل دیگر بر این حق تاکید داشته است.

وی ادامه داد: حاکمیت متعلق به مردم است و آنان حق دارند حاکمان را انتخاب کنند و کسی نباید رای مردم را یک کاغذ یا عدد بشمارند چرا که آرا مردم تجمیع اراده مردم بوده که از طریق منتخب ملت جاری می‌شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه بیشترین انتخابات در ایران برگزار شده است، اظهار داشت: به جهت ویژگی‌های انقلاب بیشترین انتخابات در جمهوری اسلامی برگزار شده و همیشه نظر جمعی بهترین بوده است.

وی ادامه داد: نباید با کوته بینی تصور کرد که می‌توان جای مردم تصمیم گرفت و اینکه نمی‌توان انتخابات را مهندسی کرد چرا که ملت راه خود را می‌شناسد و به افراد مدعی نیازی ندارد.

وی تصریح کرد: در انتخابات باید اخلاق رعایت شده و هر کس برنامه‌های خود را اعلام کند و از تخریب افراد خود داری شود چرا که خلاف اخلاق و قانون اساسی است.

احمدی‌نژاد با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه هیچ کس نمی‌تواند اراده خود را بر مردم تحمیل نماید گفت: مردم بهترین گزینه را انتخاب خواهند کرد و باید به رای مردم احترام بگذارند زمانی که مقام معظم رهبری و امام راحل می‌گویند که من یک رای بیشتر ندارم سایرین باید مراقب اعمال خود بوده و با اظهارات خود بهانه به دست دشمن ندهند.

رئیس جمهور در ادامه افزود: چنانچه ۴۹ یا ۵۰ میلیون نفر واجد شرایط انتخابات باشند و در این انتخابات شرکت داشته باشند دیگر جایی برای فعالیت‌های انس و جن نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه حضور مردم در انتخابات ۹۲ پرشور خواهد بود عنوان کرد: ملت ایران یک بار دیگر در خرداد ۱۳۹۲ عظمت و اراده و شکوه و هوشمندی خود را به جهانیان نشان خواهد داد و این به فضل الهی محقق خواهد شد.

رییس‌جمهور در ادامه داد: جهان در حال تحول است و همه ملت‌ها و انسان‌ها ناراضی و ناراحتند که آرزوی‌های بشر در طول تاریخ محقق نشده است و ظلم و تبعیض همه‌گیر است، عده‌ای با طراحی‌های مدرن و پیچیده اقتصادی، روزانه از جیب‌ همه ملت‌ها، ثروت‌ها را غارت و به جیب خود سرازیر می‌کنند و با طراحی‌ فضا‌های رسانه‌ایی و به ظاهر فرهنگی اندیشه‌ها را نابود می‌کنند و شخصیت‌ها را در هم می‌شکنند.

وی اظهار داشت: مشکل اصلی جهان امروز، خلاء مدیریت صالح است در همه‌جا و به ویژه در مراکز اصلی مدیریت بین‌الملل این مشکل به وضوح خودش را نشان می‌دهد.

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه پایان راه استکبار جهانی است، اظهار داشت:‌ مستکبران و صهیونیست‌ها در بن بست بوده و پایان راه رسیده‌اند، تجربیات بشری که با شعار سعادت انسان جای باز کرده‌اند، همه شکست خورده‌اند. مارکسیسم رفته است و سرمایه‌داری نفس‌های آخر را می‌کشد.

وی افزود: اما در طول تاریخ عمر انسان، همه موجودیت انسان در زمستان ظلم، جهل و خرافه و استکبار سپری شده است اما هنوز حقیقت انسان ناشکفته و ناشناخته است؛ چرا که  آرزو‌ها بر باد رفت و چه استعدادهایی که ناشکفته پر پر شد، اما امروز یک مطالبه عمومی و انتظار عمومی در حال شکل‌گیری است، زیرا خداوند بهار را وعده داده است، یعنی آمدن کسی که پاک‌ترین، مومن‌ترین و عادل‌ترین و عاشق‌ترین به مردم است، کسی که از جنس نور الهی و کمال انسانی است.

رییس‌جمهور تصریح کرد: پیروزی انقلاب عظیم اسلامی و استقرار جمهوری اسلامی و ولایت فقیه، برای تمهید مقدمات و حاکمیت او است و او خواهد آمد. بیاید همه با هم به استقبال بهار برویم.

رئیس قوه مجریه گفت: یاد امام و شهیدان را گرامی ‌می‌دارم و در برابر عظمت ملت و جانبازان و آزادگان و ایثارگران، سرتعظیم فرود می‌آورم از همه مردم اقشار مختلف، طوایف سراسر کشور، میهمان‌ها و رسانه‌ها که همه آمده‌اند سپاسگزارم.

وی در پایان گفت: گزارش‌ها می‌گوید تمام شهرها و روستاها مملو از انسان‌های پاک‌، خداجو و عاشق ارزش‌های الهی و مصمم است. از همه شما بخاطر خلق حماسه جاودانه دیگر سپاسگزارم.

وی سخنان خود را با شعار سه باره  زنده باد بهار به پایان رساند.

یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۰۸
کد خبر : 6351
بازدیدها: 285

پاسخی بگذارید »