یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در اجتماع با شکوه مردم ارومیه؛

رییس جمهوری: هیچکس نمی تواند یک ریال از یارانه مردم را کم کند/ملت بساط بداخلاقی ها را از ایران عزیز برخواهد چید

sheida92 اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
رییس جمهوری: هیچکس نمی تواند یک ریال از یارانه مردم را کم کند/ملت بساط بداخلاقی ها را از ایران عزیز برخواهد چید

ارومیه – رییس جمهوری با انتقاد شدید از تلاش تعدادی از نمایندگان در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برای کاهش یارانه ها تاکید کرد هیچکس نمی تواند یک ریال از یارانه مردم را کم کند چرا که این متعلق به مردم و مال آنها است

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، «محمود احمدی نژاد» که امروز (یکشنبه) در اجتماع با شکوه مردم ارومیه در استان آذربایجان غربی سخن می گفت، افزود: طرح هدفمندی یارانه ها را دولت بخوبی اجرا کرد و اگر تحریم ها و بازی با ارز را کنار بگذاریم با اجرای کامل طرح هدفمندی یارانه ها، هیچ فقیری در کشور باقی نمی ماند.

وی با بیان اینکه برخی ها قبل از اجرای هدفمندی یارانه ها معتقد بودند اجرای این طرح ۵۰۰ درصد تورم را به دنبال دارد، گفت: همه دیدند که اجرای این طرح تنها ۵ تا ۶ درصد تورم ایجاد کرد.

وی افزود: برخی هم اعلام کردند اگر طرح هدفمندی یارانه ها بطور کامل اجرا شود بنزین ۷ هزار تومان خواهد شد در حالیکه اگر ۱۰۰ درصد هدفمندی یارانه ها را هم اجرا کنیم، بنزین لیتری ۲ هزار تومان خواهد شد که درآمد مازاد بر آن را هم به ملت باز می گرداندیم.

احمدی نژاد ادامه داد: فردی هم گفته که دولت ۴۵ هزار تومان یارانه به مردم داده ولی ۹۰ هزار تومان از جیب آن برداشته است در حالی که باید به او بگوییم ما چنین مبلغی را از جیب مردم برنداشته ایم، شاید شما برداشته اید.

وی با بیان اینکه کل یارانه پرداختی به مردم ۴۱ هزار میلیارد تومان است، گفت: ۹ هزار میلیارد تومان از این رقم در قالب یارانه های نان، شیر، نهاده های کشاورزی قبلا در بودجه وجود داشت و ۳۲ هزار میلیارد تومان باقی مانده را بین مردم توزیع کرده ایم.

رییس جمهوری با انتقاد از کسانی که اجرای طرح هدفمندی یارانه ها را تورم زا می دانند، خاطرنشان کرد: آنها توطئه دشمن، بازی با ارز و تحریم ها را هم به پای هدفمندی یارانه ها می نویسند.

رییس قوه مجریه خاطرنشان کرد: اگر غربی ها و دنباله های آنان در داخل علیه ملت ایران کارشکنی نمی کردند با اجرای هدفمندی یارانه ها برخی از مشکلات حل می شد.

وی تاکید کرد: ملت به فضل الهی از این مسیر عبور حواهد کرد و توطئه دشمنان را خنثی می کند.

**اراده ملت بدون هیچ مانعی حاکم شود

رییس جمهوری با اشاره به نامگذاری امسال به نام حماسه سیاسی و اقتصادی گفت: حماسه سیاسی، مقدمه حماسه اقتصادی است و اوج حماسه سیاسی انتخابات است.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه انتخابات متعلق به ملت و کانون اراده مردم است افزود: نظر امام(ره) و رهبری این بود که اراده ملت بدون هیچ مانعی حاکم شود.

وی با بیان اینکه همه واجدان شرایط باید در انتخابات شرکت کنند ادامه داد: یک انتخابات بزرگ و رییس جمهوری با رای بالا همه مشکلات را برطرف خواهد کرد. البته دولت تا ثانیه و نفس آخر با افتخار در خدمت ملت است و به نوکری آن افتخار می کند.

رییس دولت دهم با تاکید بر اینکه ملت ایران از مشکلات عبور خواهد کرد، گفت: ملت ایران یک ملت ریشه دار است. ما ملتی نیستیم که استعمارگران با کشیدن خط بر روی نقشه یا کشتن سایر ملت ها و جایگزین کردن آنها بوجود آمده باشیم.

** استعمارگران ثروت کشورها را به غارت می برند

وی با بیان اینکه چند دولت استکباری چند صد سال است که ملت ها را چپاول می کنند، به سفر های خارجی خود اشاره کرد و گفت: من به بیش از ۱۰۰ کشور دنیا رفته و با دولتمردان آنها و گروه های مختلف مردمی به گفت و گو نشسته ام. در بسیاری از این کشورهای دارای ثروت، فقر فراوان است و علتش آن است که استعمارگران در این کشورها بین مردم شکاف ایجاد کرده اند و ثروت آنها را به غارت می برند.

رییس قوه مجریه با بیان اینکه استعمارگران بین ملت ها جنگ براه انداخته اند، افزود: هر چند آنها کشورهای افغانستان و عراق را اشغال کرده اند ولی هم اکنون به بن بست رسیده اند.

احمدی نژاد با اشاره به اتفاقات اخیر کشورهای شرق آسیا گفت: آنها می خواهند با ایجاد جنگ میان این کشورها به منافع خود رسیده و ثروت های این کشورها را غارت کنند. آنها حتی بین بودایی ها و مسلمانان جنگ راه انداخته و عده ای احمق، مسلمانان را می کشند و مسلمانان هم مجبورند از خودشان دفاع کنند اما پشت صحنه همه این اتفاقات، دولت های استکباری و رژیم صهیونیستی است.

وی با اشاره به تحولات سوریه ادامه داد: آنها در منطقه ما نیز به دنبال راه اندازی جنگ میان سنی و شیعه هستند.

**دشمن بدنبال ایجاد جنگ مذهبی است

رییس قوه مجریه با اشاره به حمله هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه گفت: موضع ما از ابتدا نیز این بود که همه باید از آزادی، عدالت و حق انتخاب برخوردار باشند ولی مبادا رژیم صهیونیستی و سایر کشورهای استکباری را فراموش کنید، چرا که اینها دشمنان اصلی ملت ها هستند.

احمدی نژاد با اشاره به نبش قبر یکی از صحابه رسول مکرم اسلام(ص) گفت: تردیدی ندارم که پشت صحنه همه این تحرکات صهیونیست ها هستند.

رییس جمهور با بیان اینکه پیامبر عزیز اسلام(ص)، پیامبر رحمت، دوستی و محبت است، خطاب به تروریست ها در سوریه گفت: شما چگونه آدم می کشید و دستور نبش قبر صادر می کنید.

وی افزود: من به عموم ملت ها می گویم امروز روز همدلی و روز ایستادگی مقابل شیطان است و دوره ای است باید به سلامت از آن عبور کنیم.

رییس دولت دهم، هدف دشمنان را از انجام این اقدامات غیر انسانی، تخریب وجهه چهره اسلام عزیز و ایجاد نفرت از آن در دنیا و ایجاد جنگ و دعوای مذهبی خواند و گفت: همه ما عاشق پیامبر(ص) هستیم و باید هوشیار باشیم تا در دام شیاطین نیفتیم.

احمدی نژاد خطاب به دشمنان تاکید کرد: شما به آخر خط رسیده اید و اگر خیال می کنید که با این حرکات و جنگ ها می توانید ملت های منطقه را به جنگ هم بیندازید اشتباه می کنید.

وی افزود: به رژیم صهیونیستی و سایر دولت های استکباری نصیحت می کنم که دست از این توطئه ها بردارید و مشکلات خودتان را حل کنید، چرا که اگر به این نصیحت مشفقانه توجه نکنید، به زودی دست قدرت ملت ها از آستین بیرون خواهد آمد و کاری با شما خواهد کرد که راه بازگشت به خانه را هم گم کنید.

**عصبانیت استکبار از حرکت جهشی ملت ایران است

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه همه ما باید ایران را بسازیم گفت: استکبار از حرکت جهشی ملت ایران عصبانی است چرا که هر روز پیشرفت های ملت ایران را می بیند. آنها نمی خواهند که این ملت به قله ها برسد، بنابر این هر روز یک بداخلاقی و توطئه علیه ملت ایران طراحی می کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان در یک دوره طولانی با جنگ روانی اعلام کردند ایران می خواهد بمب اتم بسازد اظهار داشت: ایران اسلامی تا زمانی که این مردم را دارد نیازی به بمب اتم ندارد. چرا که بمب اتم برای آدم های بی فرهنگ، ترسو و آدم کش است.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه ملت ایران با منطق، دشمنان را از اوج قدرت به زیر خواهد کشید، گفت: آنها به قول خودشان سنگین ترین تحریم ها را علیه ملت ایران طراحی و در داخل نیز عده ای با آنها همراهی کردند و خیال کردند که می توانند ملت را سست کنند.

**تحریم ها ربطی به قطعنامه های سازمان ملل ندارد

وی ادامه داد: عده ای با انتقاد از دولت که عنوان می کرد مشکلات موجود نتیجه تحریم هاست، می گفتند این مشکلات نتیجه مدیریت ها است اما بعد که معلوم شد دشمنان همه قدرت سیاسی خود را پشت تحریم ها آورده اند، گفتند درست است که این مشکلات نتیجه تحریم هاست ولی چرا دولت گفته که قطعنامه های شورای امنیت کاغذ پاره است.

رییس دولت دهم تاکید کرد: اکنون نیز معتقدم که قطعنامه های شورای امنیت کاغذ پاره ای بیش نبوده چرا که تحریم ها ربطی به قطعنامه های سازمان ملل ندارد بلکه تصمیم آمریکا و چند کشور اروپایی بود.

وی خاطر نشان کرد: باید همه در کنار هم باشیم تا توطئه ها را بشکنیم نه اینکه برخی ها با پشتوانه دشمن، اقداماتی انجام دهند و خیال کنند با تلاطم موقتی که در بازار ایجاد کردند می توانند ملت را سست کنند.

رئیس جمهوری تصریح کرد: ملت، دست بسته نیست و من به همه آنها و دنباله های داخلی شان می گویم دست از خباثت بردارید و با احترام گفت و گو کنید.

رییس جمهوری تصریح کرد: اگر خیال می کنید می توانید جلوی حرکت ملت را بگیرید اشتباه می کنید چرا که ملت شما را روسیاه خواهد کرد. این ملت به سرعت و کمتر از چند ماه بساط بداخلاقی ها را از ایران برخواهد چید.

**برنامه دولت برای انتقال یک و نیم میلیارد متر مکعب آب به دریاچه ارومیه

وی در ابتدای سخنان خود با اشاره به رشادت های مردان آذربایجانی گفت: مردم این خطه، الگوی زندگی برادرانه و صیانت از شرف ملت ایران هستند.

رییس دولت دهم خاطرنشان کرد: این مردم پس از انقلاب و در دوران دفاع مقدس مظلومانه در کنار هم با فداکاری و عشق به میهن و ارزش های الهی از تاریخ و هویت ایران دفاع کردند.

احمدی نژاد تاکید کرد: آذربایجان غربی نمونه ای از گلستان ایران زمین است که در آن گل های رنگارنگ در کنار هم منظره ای بسیار زیبا و دلپسند را به وجود آورده اند.

وی با بیان اینکه اختیارات دولت در خصوص واگذاری زمین های کشاورزی و معدن به طور کامل به استان ها واگذار شده است گفت: باید تا ریشه کنی فقر و رسیدن به قله کار را ادامه دهیم.

احمدی نژاد با اشاره به تلاش دولت برای برطرف کردن مشکل دریاچه ارومیه گفت: برنامه داریم که هرچه سریعتر بیش از یک و نیم میلیارد متر مکعب آب را به دریاچه ارومیه منتقل کنیم.

وی همچنین از اختصاص بودجه کافی برای راه آهن ارومیه خبر داد و گفت: هر چند در مسکن مهر کارهای خوبی شده ولی به نظرم باید در این استان، مسکن مهر تکانی بخورد تا هر جوانی ازدواج کرد مسکن در اختیارش قرار بگیرد.

یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۸
کد خبر : 14885
بازدیدها: 136

پاسخی بگذارید »