سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در جلسه کارگروه استان مازندران مطرح شد؛

رییس جمهوری: فشار دشمنان برداشته خواهد شد/ اداره کشور فارغ از وابستگی به نفت

sheida92 اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
رییس جمهوری: فشار دشمنان برداشته خواهد شد/ اداره کشور فارغ از وابستگی به نفت

تهران- رییس جمهوری با بیان این که مطمئناً در آینده فشار دشمنان برداشته خواهد شد، گفت: حتی در این شرایط نیز نباید هدف ها را تغییر داد و به گونه ای برنامه ریزی کرد که با استفاده از ظرفیت های کشور بویژه در بخش کشاورزی و صنعت و معدن اقتصادمان را فارغ از وابستگی به نفت اداره کرد

دکتر «محمود احمدی نژاد» عصر روز چهارشنبه در جلسه کارگروه های تخصصی کشاورزی و معادن استان مازندران با بیان این مطلب، بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت های این استان در راستای توسعه بیش از پیش بخش کشاورزی و صنعت و معدن تأکید کرد.

احمدی نژاد با تقدیر از همه کسانی که در جهت آبادانی کشور تلاش می کنند، گفت: کشاورزان، دامداران، سرمایه گذاران در بخش های صنعت و معدن، خدمات و پشتیبانی و سایر دستگاه های کشور که مرتبط با کشاورزی و صنعت و معدن هستند، نقش مهمی در توسعه و ایجاد ظرفیت های لازم برای تقویت این بخش ایفا می کنند.

وی اظهار داشت: امروز فشارها برای ما فرصتی ایجاد کرده است که از آن باید به نحو احسن استفاده کرد و به قله های پیشرفت دست یافت.

احمدی نژاد با بیان این که معتقدم تنها دو درصد از ظرفیت صنعت و معدن استان مازندران فعال شده و مورد استفاده قرار می گیرد، تصریح کرد: باید صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در این استان ایجاد و تقویت شود.

در ادامه این جلسه پیشنهادات کارگروه کشاورزی در زمینه اختصاص تسهیلات ارزان قیمت برای اجرای طرح های نیمه تمام، تکمیلی و طرح های کشاورزی، تقویت زیرساخت های لازم برای توسعه کشاورزی و تکمیل شبکه های آبیاری و زهکشی سدها و ایجاد زمینه های مناسب برای توسعه تولید و پرورش آبزیان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اختصاص منابع مورد نیاز برای ایجاد، تکمیل و توسعه زیرساخت های لازم برای بهره برداری از معادن استان مازندران، نظارت، ارتقاء دانش معدنی منابع انسانی و نوسازی، تجهیز و توسعه بخش معدن استان از جمله پیشنهادات کارگروه معدن مازندران بود که در این جلسه عصر امروز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

منبع:ایرنا

چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۸:۳۲
کد خبر : 15911
بازدیدها: 355

پاسخی بگذارید »