پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رییس جمهور:می توانیم بدون نفت به توسعه برسیم

danesheroz اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
رییس جمهور:می توانیم بدون نفت به توسعه برسیم

رییس جمهوری با تاکید بر اقتصاد بدون نفت، گفت:نفت دریکصد سال اخیر واردچرخه درآمدی ما شده درحالی که ملت ایران با تمدن هفت – هشت هزار ساله عزتمندانه زندگی کرده ودارای پیشرفت وتمدن بزرگی است و ما می توانیم بدون نفت به توسعه کشورمان ادامه دهیم

محمود احمدی نژاد که صبح پنجشنبه برای شروع عملیات اجرایی طرح ملی شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس به بندرعباس سفر کرده افزود:اگر بتوانیم ۵۰ میلیون متر مربع از زمین های کشور را زیر کشت ببریم، دیگر نیازی به نفت نخواهیم داشت.
وی ادامه داد: هم اکنون از ۱۸۷ میلیون مترمربع مساحت کشور تنها ۱۴ میلیون آن زیرکشت کشاورزی قرار دارد که با طرح های آبیاری این ظرفیت را می توان افزایش داد.
رییس جمهور با اشاره به تاسیسات آب شیرین کن که برای صنایع و شرب استان هرمزگان، کرمان ویزد (صنایع جنوب شرق کشور) در نظر گرفته شده، در جمع مدیران این استان ها در مجتمع کشتی سازی خلیج فارس گفت:انتقال آب برای افزایش زیرکشت بردن زمین های کشاورزی در کشور است.
احمدی نژاد با قدردانی از دست اندرکاران اجرای این پروژه ملی گفت: دشمن برای پیشرفت و پرش ملت ایران مانع تراشی می کند، با تحریم ها و مانع تراشی برای جابه جایی پول نتوانستند جلو حرکت رو به رشد ملت ایران را بگیرند.

پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۳
کد خبر : 17899
بازدیدها: 223

پاسخی بگذارید »