یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رییس‌جمهور در دیدار نوروزی به نمایندگان چه گفت؟

danesheroz فروردین ۱۹, ۱۳۹۲ ۰
رییس‌جمهور در دیدار نوروزی به نمایندگان چه گفت؟

رییس جمهور با اعلام اینکه دولت تا ثانیه آخر مثل ثانیه اول کارها را جلو خواهد برد، یادآور شد: تعهد مشترک ما خدمت به کشور، ارزش های الهی و حرکت در خط ولایت و امامت بوده و این رمز موفقیت، ماندگاری و عزت است

محمود احمدی‌نژاد شامگاه (یکشنبه) در دیدار نوروزی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تبریک فرا رسیدن سال نو و نوروز و اظهار امیدواری از اینکه سال جدید سالی سرشار از عزت، موفقیت، سلامتی و پیشرفت برای ملت‌ ایران و همه ملت‌ها باشد، اظهار کرد: میثاق مشترک ما پافشاری بر توحید، عدالت، پاکی، خدمت، صداقت و ارزش‌هایی است که انقلاب اسلامی آنها را به یکباره زنده کرد.

رییس جمهور اخلاص و کار برای خدا را مورد تاکید قرار داد و گفت: تجربه نشان داده که هر جایی که با اخلاص و برای خدا ایستادگی و تلاش شده در همان جا جلو رفته و پیشرفت داشته‌ایم.

احمدی نژاد گفت: وجود ایران پیشرفته ، متحد، موحد، الهام بخش، زمینه ساز حکومت جهانی و سرشار از عدالت و توحید آرزوی تاریخی ملت ایران است و تحقق آن، نیازمند اتخاذ تصمیمات بزرگ و زیربنایی و اجرای طرح‌های تحولی است.

رییس جمهور تصریح کرد: غلبه بر فشارها و حرکت در مسیر پیشرفت کشور نیازمند همدلی و همراهی دولت و مجلس و ایستادگی بر اجرای طرح‌های تحولی است.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: اگرچه اقدامات روبنایی لازم و ضروری است و باید دنبال شود ولی به تنهایی نمی تواند کشور را به مقصد برساند لذا باید به موازات آن، طرح‌های اساسی و تحولی را پیگیری نمود که اگر این کارها انجام نشود هر چقدر هم تلاش کنیم باز هم مشکلات پابرجا خواهد ماند.

رییس جمهور گفت: توجه به مسائل اساسی و زیربنایی از مهمترین مباحثی است که باید دولت و مجلس آن را مورد توجه جدی قرار دهند.

رییس جمهور تاکید کرد: نباید از ورود به مباحث زیربنایی و تحولی نگران بوده و هراسید بلکه باید شجاعانه به این مباحث ورود پیدا کرده و در جهت رفع مسایل تلاش کرد و این شدنی است چرا که ظرفیت‌های آن در کشور وجود دارد، البته اینها مواردی است که دشمنان هرگز نمی خواهند که ما در آن ورود پیدا کنیم.

احمدی‌نژاد گفت: اگرچه دشمن تحریم کرده است اما می شود این تحریم ها را آنچنان بی اثر کرد که آنان در دنیا شرمنده شوند و شرط آن این است که چند تصمیم بزرگ زیر بنایی و شجاعانه اتخاذ کرده و به اجرا درآورد.

وی گفت: هیچ کاری در کشور بزرگتر از اصل انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیست اینها در کشور اتفاق افتاد و این نشان می دهد که می توان اقدامات بزرگ دیگری نیز به سامان رسانید و ظرفیت های اقتصادی، فرهنگی و انسانی آن نیز وجود دارد.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: دولت تا ثانیه آخر به کار و خدمت رسانی خود ادامه خواهد داد و به فضل الهی یک لحظه هم در کار دولت وقفه ای بوجود نخواهد آمد. دولت تا لحظه آخر با همان شتاب و انگیزه اولیه به کار خود ادامه خواهد داد و ثانیه آخر مثل ثانیه اول کارها را جلو خواهد برد.

احمدی‌نژاد گفت: دشمنان در سال ۹۱ شرایطی فراهم و تحمیل کردند و انتظار داشتند که کشور دچار بحران شود اما عده ای از فرزندان بی نام و نشان این ملت خالصانه و به صورت شبانه روزی کار و تلاش و فداکاری کردند و تا حدود زیادی طراحی‌های دشمنان را خنثی نمودند.

رییس جمهور گفت: ملت ایران ثابت کرده است که با فشارها و جنگ روانی دشمنان دست از اصول و آرمانهای خود برنخواهد داشت.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از اظهارات خود به موضوع انتخابات اشاره کرد و گفت: دولت به دنبال انتخابات بسیار پرشور و با مشارکت حداکثر ممکن است و به فضل الهی حضور مردم همه معادلات را به نفع ملت تغییر خواهد داد.

رییس جمهور افزود: با انتخابات پرشور ،هم مسائل داخلی بیش از گذشته سامان می یابد و هم شرایط منطقه ای و بین المللی به نفع ملت ایران تغییر می کند.

احمدی‌نژاد گفت: تمام تلاش دشمنان این است که مردم را مایوس کنند ولی وقتی مردم به صحنه آمدند همه چیز تغییر خواهد کرد و بنابراین باید همه، جهت و مسیرمان به سمت مشارکت گسترده مردم در انتخابات باشد.

رییس جمهور کار برای خدا و ارزش های الهی را مورد تاکید قرار داد و گفت: همه باید در جهت مشارکت حداکثری تلاش کنیم و فضای انتخابات بایستی فضایی بانشاط، برادرانه و قانونمند باشد.

در این دیدار که در فضایی بسیار صمیمی و دوستانه حدود دو ساعت به طول انجامید تعدادی از نمایندگان مجلس نیز در سخنانی با تبریک سال نو به رییس جمهور و مجموعه دولت، برخی از پیشنهادات و همچنین مطالبات حوزه های انتخاباتی خود را با رییس جمهور در میان گذاشتند.

دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۶:۰۴
کد خبر : 11067
بازدیدها: 275

پاسخی بگذارید »