چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رییس‌جمهور امروز به مصر می‌رود/برنامه‌های نخستین روز سفر به قاهره

danesheroz بهمن ۱۷, ۱۳۹۱ ۰

رییس جمهوری اسلامی ایران به دعوت همتای مصری خود برای شرکت در دوازدهمین نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی امروز سه شنبه به مصر می رود

محمود احمدی نژاد رییس جمهوری کشورمان قرار است پس از ورود به مصر، با شیخ الازهر و همچنین جمعی از سردبیران رسانه های مصری دیدار و گفت وگو کند.

از دیگر برنامه های احتمالی رییس جمهوری در روز نخست حضور در مصر، دیدار از مقام حضرت زینب(س) و مقام راس الحسین(ع) خواهد بود.

دوازدهمین نشست سران ۵۷ کشور عضو سازمان همکاری های اسلامی روزهای هجدهم و نوزدهم بهمن ماه در قاهره برگزار می شود تا مهمترین مشکلات جهان اسلام به ویژه راه های برون رفت از بحران در سوریه، مالی و فلسطین مورد بررسی قرار گیرد.

انتظار می رود رییس جمهوری اسلامی ایران در این سفر علاوه بر شرکت در نشست سران سازمان همکاری های اسلامی، دیدارهای دو یا چندجانبه نیز با سران کشورهای مختلف داشته باشد.

مهمترین این دیدارها ملاقات با “محمد مرسی” رییس جمهوری مصر خواهد بود که می تواند تحولی اساسی در روابط دو کشور در پی داشته باشد.

همچنین پیش بینی می شود رییس جمهوری کشورمان با “محمود عباس” رییس تشکیلات خودگردان فلسطین و بعضی از شخصیت های مردمی و دینی مصر دیدارهایی داشته باشد.

دوازدهمین اجلاس سران کشورهای اسلامی قرار بود پانزدهم ماه مارس سال ۲۰۱۱ در شرم الشیخ مصر برگزار شود که با توجه به وقوع انقلاب مردمی در این کشور و ناآرام بودن مصر این اجلاس لغو شد.

نخستین اجلاس سازمان همکاری های اسلامی در سال ۱۹۶۹ در مراکش برگزار شد و پس از آن دوره های دوم تا یازدهم این اجلاس به ترتیب در سال ۱۹۷۴ در پاکستان، سال ۱۹۸۱ در مکه مکرمه، سال ۱۹۸۴ در مراکش، سال ۱۹۸۷ در کویت، سال ۱۹۹۱ در سنگال، سال ۱۹۹۴ در مراکش، سال ۱۹۹۷ در ایران، سال ۲۰۰۰ در قطر، سال ۲۰۰۳ در مالزی و سال ۲۰۰۸ در سنگال برگزار شد.

سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۵:۳۲
کد خبر : 5889
بازدیدها: 260

پاسخی بگذارید »