دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ریل راه آهن ،ایستگاه ترمز زندگی دانش آموزان در کرج

danesheroz2 اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
ریل راه آهن ،ایستگاه ترمز زندگی دانش آموزان در کرج

ایمن نبودن حاشیه و اطراف برخی از مدارس در استان البرز سبب شده تا شاهد قربانی شدن دانش آموزان به دلیل بی تدبیری برخی مدیران باشیم، دبیرستان پسرانه باقرالعلوم از جمله این مدارس است که نزدیکی به ریل راه آهن سبب شده تاکنون چند دانش آموز این مدرسه، هنگام عبور از راه آهن جان خود را از دست بدهند

به گزارش گروه اجتماعی دانش روز،بی توجهی مسئولان به ایمن سازی حاشیه راه مدارس سبب نگرانی والدین و به خطر افتادن جان دانش آموزان شده است. دبیرستان پسرانه باقرالعلوم از جمله مدارسی است که نزدیکی به ریل راه آهن و عدم مناسب سازی آن برای عبور دانش آموزان سبب شده تاکنون چند دانش آموز این مدرسه، هنگام عبور از راه آهن جان خود را از دست بدهند.

اگر این ریل دارای زیر گذر یا روگذر یا حداقل دیواره بتنی برای جلوگیری از عبور دانش آموزان بود شاید شاهد فوت چند دانش آموز این دبیرستان نبودیم. این درحالی است که چندین بار مدیر مدرسه و همچنین شهروندان این منطقه مشکلاتشان را در این زمینه به مسئولان استان گوش زد کرده اند ولی گویا تاکنون این اصرارها بی فایده بوده است.

وجود دیوار در کنار ریل آهن سبب شده تا دانش آموز هنگام عبور از ریل راه آهن نتوانند قطار را مشاهده کنند و فقط با صدای بوق و یا صدای حرکت قطار متوجه عبور قطار شود. این ریل راه آهن دارای زیر گذری است که روبروی درب دبیرستان باقر العلوم است اما این زیر گذر هم محل تردد خودروها شده است به طوری که دانش آموزان نمی توانند از این زیرگذر عبور کنند.

IMG10350105

در حال حاضر مدارس زیادی در استان البرز وجود دارد که از حاشیه راه ایمنی برخوردار نیستند و دانش آموزان مجبور هستند از عرض اتوبان، ریل راه آهن و یا خیابان های پر تردد عبور کنند.

نبود روشنایی، فسفوری نبودن کیف دانش آموزان برای دید در شب، نبود پل عابر پیاده، خط کشی نشدن خیابان یا عدم نصب چراغ راهنمایی و رانندگی این روزها سبب شده تا جان دانش آموزان به خطر بیافتد.

در هر صورت مدیران و مسئولان البرزی باید برای رفع این مشکل تدبیری بیاندیشند تا دیگر شاهد قربانی شدن دانش آموزان نباشیم.

چندین بار این معضل را به مسئولان استان گوش‌زد کرده ایم

مشکل دانش آموزان دبیرستان پسرانه باقرالعلوم بهانه ای شد تا با رئیس آموزش و پرورش منطقه ۴ کرج گفتگویی داشته باشیم و علت رفع نشدن این معضل را از وی جویا شویم.

رحمان درکی در این رابطه افزود: در باره این معضل و موضوع چندبار با دستگاه های ذی ربط مکاتبه کرده ایم ولی تاکنون به موضوع رسیدگی نشده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر دبیرستان باقر العلوم واقع در حسین آباد مهر شهر از شرایط خوبی برای تردد دانش آموزان برخوردار نیست و هر لحظه خطر جان دانش آموزان را تهدید می کند.

رئیس آموزش و پرورش منطقه ۴ کرج تصریح کرد: این موضوع در جلسه شورای شهرستان در فرمانداری نیز مطرح شد و مقرر شد که به سرعت، موضوع پیگیری شود.

درکی گفت: آمار دقیقی از تعداد دانش آموزان فوتی تاکنون ندارم ولی در چند هفته گذشته یک دانش آموز دبیرستانی این مدرسه به دلیل برخورد با قطار فوت کرد.

وی افزود: یکی از علت های این امر این است که دیواری که جلوتر از مدرسه است سبب شده تا دانش آموزان به طور کامل دید نداشته باشند و نتوانند قطار را مشاهده کنند مگر اینکه قطار بوق بزند تا دانش آموزان متوجه شوند.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج ادامه داد: در کنار این مدرسه ورزشگاه بزرگی نیز وجود دارد که محل تردد ورزشکاران نیز از روی ریل قطار است و به این مشکل افزوده است.

درکی اظهار داشت: زیرگذر دقیقاً روبرو درب مدرسه است ولی محل گذر خودرو است نه دانش آموز و همچنین ریل آهن نیز دارای حفاظ نیست.

وی گفت: تاکنون کارگروه های مختلفی در شهرداری و همچنین راه و شهرسازی در راستای حل این مشکل و شناسایی مناطق آسیب پذیر تشکیل شده است.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج افزود: شهروندان این منطقه چندین بار این معضل و مشکل را پیگیری کرده اند ولی تاکنون حل نشده است.

منبع: مهر

دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۷
کد خبر : 18695
بازدیدها: 298

پاسخی بگذارید »