یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ریزش بی‌سابقه تعداد کاربران فیس‌بوک در ۶ ماه اخیر

danesheroz اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
ریزش بی‌سابقه تعداد کاربران فیس‌بوک در ۶ ماه اخیر

بر اساس یک بررسی مستقل، میلیون‌ها نفر از کاربران فعال فیس‌بوک در دهها کشور جهان در شش ماه اخیر این شبکه اجتماعی را ترک کرده‌اند

به نقل از فارس ، یافته های موسسه تحلیلی سوشیال بیکرز نشان می دهد روند ریزش کاربران فیس بوک به خصوص در ماه های اخیر شدت بیشتری گرفته است.

در شش ماه گذشته میلادی بیش از ۵ درصد کاربران آمریکایی فیس بوک با آن خداحافظی کرده اند که این به معنای کاهش ۸.۶ میلیون نفری کاربران این سایت است. در عین حال ۶.۵ درصد از کاربران انگلیسی فیس بوک هم حساب های کاربری خود در آن را بسته اند.

علاوه بر این ۴ درصد از کاربران کانادایی فیس بوک نیز این سایت را ترک کرده اند. مهم ترین میزان کاهش تعداد کاربران فیس بوک مربوط به ژاپن بوده است. ۲۰ درصد از کاربران ژاپنی فیس بوک آن را ترک کرده اند. این رقم در مورد نیجریه و آفریقای جنوبی هم به ترتیب ۲۶ و ۱۹ درصد بوده است.

نزدیک به ۴ درصد از کاهش کاربران فیس بوک در آمریکا و ۵ درصد از کاهش کاربران آن در انگلیس در یک ماه اخیر روی داده است. این روند در مورد کشورهای آلمان و فرانسه هم صادق است.

کارشناسان می گویند بی توجهی مدیران فیس بوک به حریم شخصی کاربران و تجارت آنها با این اطلاعات برای کسب درآمد بیشتر از جمله عوامل اصلی این مساله است. همچنین ممکن است کاربران به استفاده از شبکه های اجتماعی جدیدتر و به روزتری مانند LinkedIn یا Instagram تمایل پیدا کرده باشند. اشباع فیس بوک در بسیاری از کشورها هم از جمله عوامل این مساله دانسته می شود.

پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۰
کد خبر : 14190
بازدیدها: 295

پاسخی بگذارید »