سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در پی عدم توجه به پوشش بازیگران تئاتر:

رونمایی از پوشش ساپورت در جشنواره تئاتر استانی

danesheroz1 مهر ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
رونمایی از پوشش ساپورت در جشنواره تئاتر استانی

دانش روز: به دلیل عدم توجه به پوشش بازیگران تئاتر در بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استانی کهگیلویه و بویراحمد، این جشنواره به محلی برای تبلیغ پوشش ساپورت تبدیل شد

به گزارش دانش روز،  بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استانی که صبح روز دوشنبه ۸ مهر ۹۲ در سالن تالار هنر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و به میزبانی یاسوج برگزار شد، با حاشیه هایی همراه بود.

یکی از نمایش هایی که در این جشنواره به روی صحنه رفت، نمایش رز سیاه بود.

این نمایش با محتوایی معنوی حکایت از مراحل خلقت انسان داشت که مورد استقبال علاقه مندان به هنر تئاتر نیز قرار گرفت.

اما نکته قابل تأمل، راهیابی پوشش ساپورت به این جشنواره بوده که علی رغم نامناسب بودن، این پوشش با استقبال خوبی از سوی هنرمندان روبرو شده و در این نمایش، صحنه تئاتر به نمایشی برای تبلیغ ساپورت تبدیل شده بود.

لباس های تنگ و زننده بازیگر مرد این نمایش بیشتر وی را به بندباز و آکروبات باز شبیه کرده بود تا بازیگر تئاتر.

با توجه به اینکه این نمایش ها در منظر عموم برگزار می گردد و مخاطبان آن تمام  گروه های سنی هستند، بهتر بود بازیگران به جای استفاده از لباس های بدن نما که باعث جلب توجه و پایین آوردن روح پاکی در آن ها می شد، از لباس هایی مناسب و در خور شأن این جشنواره استفاده می کردند.

برای جلوگیری از هر گونه اظهار نظر شخصی با چند تن از اهالی هنر در مورد پوشش هنرمندان تئاتر صحبت شد، همگان بر این باور بودند که لباس های بازیگران تئاتر باید در خور شأن این هنر و فارغ از هر گونه جلب توجهی باشد.

ضمن احترام و قدردانی از برگزار کنندگان این جشنواره و مراسماتی از این قبیل، لازم است که در بُعد فرهنگی و تأثیر گذاری هنر اصیل تئاتر در جامعه و جلوگیری از ترویج فرهنگ های نازیبای بدحجابی و بی حجابی در بین این قشر تلاش بیشتری صورت گیرد.

گفتنی است مراسم اختتامیه نمایشگاه تئاتر استانی ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۱۰ مهر ۹۲ برگزار شد.

منبع:صبح زاکرس

پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۸
کد خبر : 64245
بازدیدها: 250

پاسخی بگذارید »