چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رونمایی از پرقدرت ترین اتومبیل فراری

danesheroz1 شهریور ۳, ۱۳۹۲ ۰
رونمایی از پرقدرت ترین اتومبیل فراری

دانش روز: فراری یک نسخه به روز شده برای مدل ” ایتالیا ۴۵۸″ با نام ” ۴۵۸ اسپیسیل” ارائه کرده که آن را قدرتمندترین اتومبیل خود می داند و قصد دارد برای اولین آن را در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت رونمایی کند

به گزارش دانش روز، مدل جدید فراری با عنوان ۴۵۸ اسپیسیل (۴۵۸ Speciale) نسبت به مدل ۴۵۸ ایتالیا در بهبودسازی از ایرودینامیک ارتقا یافته تر است، افزایش قدرت داشته و می تواند حجم تازه ای از هیجان را به یکی از بهترین اتومبیلهای سوپراسپرت اضافه کند.

فراری اخیرا از عبارت قدرتمند ترین به کرات استفاده کرده است. مدل F12 Berlinetta با ۷۳۰ اسب بخار قدرت، نقش قدرتمندترین فراری جاده ای را از زمان نمایشگاه اتومبیل ژنو در سال ۲۰۱۲ ایفا کرده بود، اما یک سال پس از ساخت این اتومبیل عنوان خود را به لافراری واگذار کرد. لافراری از قدرت ۹۵۰ اسب بخاری یک موتور هیبرید سود می برد.

 مدل ۴۵۸ اسپیسیل نمی تواند مدعی پرقدرت ترین فراری یا موتور را داشته باشد اما از آنجا که هر دو مدل F12  و لافراری دارای ۱۲ سیلندر هستند، این مدل می تواند داعیه دار عنوان پرقدرت ترین فراری هشت سیلندری باشد که تاکنون ساخته شده است. به طور معمول فراری از تبلیغ درباره این ادعا شرم زده نیست.

این شرکت همچنین مدعی شده است که ۱۳۵ اسب بخار در هر لیتر با یک موتور ۴.۵ لیتری، قدرت ۶۰۵ اسب بخاری حاصل می شود که بالاترین بازده اتومبیلهای این کارخانه بوده است.

فراری اسپسیل با وزنی برابر با ۱۲۹۰ کیلوگرم در ۹.۱ ثانیه به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت دست می یابد و  شتاب صفر تا ۱۰۰ آن نیز تنها ۳ ثانیه است. این اعداد، نشان دهنده عملکرد بالای موتور این خودرو  است.

بدنه این اتومبیل محصول همکاری شرکت پنین فارینا و فراری است که در آن تغییراتی چون قابل تنظیم بودن فلاپ جلو و عقب و ارتقا آن از نظر ایرودینامیکی مشاهده می شود.

فراری در نظر دارد اسپسیل ۴۵۸ را زیر نورهای روشن نمایشگاه اتومبیل فرانکورت در تاریخ ۱۰ سپتامبر (۱۹ شهریور ماه) رونمایی کند.

منبع:مهر

 

یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۶
کد خبر : 54228
بازدیدها: 245

پاسخی بگذارید »