دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رونمایی از مجموعه «غرب شناسی» در آستانه ۱۳ آبان

danesheroz1 آبان ۴, ۱۳۹۲ ۰
رونمایی از مجموعه «غرب شناسی» در آستانه ۱۳ آبان

دانش روز: مجموعه ۶ جلدی «غرب شناسی» در آستانه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، با حضور جمعی از چهره‌های فرهنگی، اجتماعی و رسانه‌ای سه شنبه هفتم آبان ماه رونمایی می‌شود

 به گزارش دانش روز، مهدی فضائلی مدیرعامل انتشارات سروش با اعلام این خبر، گفت: این مجموعه ۶ جلدی با عنوان کلی غرب شناسی با عناوین «تکنولوژی رها» نوشته هری کالینز و ترور پینچ، «غرب چگونه غرب شد» نوشته جیمز موریس بلاوت، «شبکه فریب نگاهی به نقش انگلستان در دنیا» نوشته مارک کرتیس، «درس‌های دیپلماسی» نوشته جان بردی کیسلینگ، «نخبگان سایه» نوشته جنین آر. ودل و «اسلام هراسی» نوشته پیترگاتشاک و گابریل گرین برگ است.

وی افزود: غرب‌شناسی در فرهنگ معاصر موضوعی گسترده و چند بعدی است که در میان صاحب‌نظران طیف وسیعی از دیدگاه‌ها درباره آن وجود دارد. یکی از رویکردهای مفید در شناخت غرب، نگریستن به غرب از دیدگاه اندیشمندان غربی است و از آن‌جا که این‌گونه صاحب‌نظران، خود دست‌پرورده همان فرهنگ و تمدن هستند و آثار آن را با تمام وجود درک کرده‌اند، از این رو نظرات آنان می‌تواند باورپذیرتر باشد.

مدیرعامل انتشارات سروش ادامه داد: انتشارات سروش نیز با این نگاه، مجموعه‌ای از این آثار را در دست شناسایی، ترجمه و انتشار دارد که نخستین بسته آن شامل ۶ اثر روز با عنوان مجموعه غرب‌شناسی آماده و به علاقمندان علوم اجتماعی، فرهنگی و سیاسی تقدیم می‌شود.

فضائلی گفت: مراسم رونمایی از این مجموعه روز سه‌شنبه ۷ آبان از ساعت ۱۵ با حضور محمد رجبی رئیس کتابخانه مجلس شورای اسلامی و برخی دیگر از چهره‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و رسانه‌ای در سالن اجتماعات انتشارات سروش واقع در خیابان شهید مطهری (تقاطع خیابان شهید مفتح) برگزار می‌شود.

منبع:مهر

شنبه ۴ آبان ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۸
کد خبر : 69498
بازدیدها: 289

پاسخی بگذارید »