سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رونمایی از ربات ناجی انسان ها

danesheroz1 تیر ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
رونمایی از ربات ناجی انسان ها

دانش روز: طراحان از یک ربات انسان نما رونمایی کردند که می تواند در مواقع بروز فجایع طبیعی و مصنوعی برای نجات جان انسان اقدام کند

به گزارش دانش روز، این ربات انسان نما به نام اطلس ماشینی با قدرت هیدرولیکی است که به سیستمهای لیزر و دید برجسته مجهز شده است از سوی دیگر دستهای چالاکی دارد که برای اجرای عملیات نجات در محیطهایی که برای انسان مرگبار بوده طراحی شده است.

این ربات که می تواند راه برود توسط دفتر دینامیک بوستن به عنوان یک شرکت تحقیقات روباتیک رونمایی شد.

شش نمونه از رباتهای انسان نمای اطلس از آلومینیومها و تیتانیومهایی که برای ساخت هواپیما به کار می رود ساخته شده اند و وزن آنها به ۱۵۰ کیلوگرم می رسد.

وزارت دفاع ایالات متحده با برگزاری یک مسابقه برای سال ۲۰۱۴ از شرکتها خواسته به منظور دریافت جایزه  ۲ میلیون دلاری بهترین برنامه های خود برای رباتهای انسان نمای اطلس بنویسند تا آنها در حین انجام عملیات نجات گسترده بتوانند بهترین عملکرد را داشته باشند.

گیل پرات مدیر برنامه سازمان پروژه های پیشرفته دفاعی پنتاگون به عنوان سازمان ناظر بر طراحی و بودجه این رباتهای ۱۸۸ سانتیمتری گفت: هنوز راه درازی برای کاربردی شدن اطلس وجود دارد.

وی کارکرد کنونی اطلس را با یک انسان یک ساله مقایسه کرد و گفت:  کودک یک ساله به سختی می تواند راه برود، بیشتر زمین می خورد. این ماشینها با آنچه در فیلمهای علمی تخیلی مشاهده می شود قابل مقایسه نیست، قیاس آنها با یک کودک یکساله بهترین قیاسی است که می تواند وضعیت کنونی ما را مشخص کند.

مدیر برنامه سازمان پروژه های پیشرفته دفاعی پنتاگون تأکید کرد: اما اطلس به سرعت یاد می گیرد، به زودی مهارتهای آنها به یک کودک ۲ ساله نزدیک می شود.

منبع:مهر

شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۲ - ۲۰:۰۲
کد خبر : 37050
بازدیدها: 174

پاسخی بگذارید »