چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رونمایی از جمجمه احتمالی شاه ریچارد سوم

danesheroz بهمن ۱۷, ۱۳۹۱ ۰

اسکلت جمجمه جنگ زده‌ای که در زیر یک پارکینگ در انگلستان کشف شده، احتمالا به ریچارد سوم، پادشاه انگلستان تعلق داشته که در طی جنگ در سال ۱۴۸۵ کشته شده است

دانشگاه لستر در آستانه یک اعلام عمومی در مورد هویت این استخوان‌ها، تصویر جمجمه را که به نظر می‌رسد به پادشاه انگلیس تعلق داشته به نمایش گذاشته است.

جو اپلبای، باستان‌شناس دانشگاه لستر در بیانیه‌ای اظهار کرد: جمجمه در شرایط خوبی بوده و با وجود شکنندگی توانسته اطلاعات دقیقی را در مورد صاحب خود ارائه دهد.

باستان‌شناسان سال گذشته این اسکلت را به همراه جمجمه از محوطه کلیسای مدفون در زیر یک محوطه پارکینگ به بیرون کشیدند. اسناد تاریخی نشان می‌دهد که شاه ریچارد سوم ، پس از مرگ در جنگ باوسورث، یکی از جنگهای داخلی انگلیس، در این محل به خاک سپرده شده است.

محققان برای بررسی هرچه دقیق‌تر این جمجمه و اینکه آیا این سر بر روی خود تاجی را حمل کرده یا خیر از سی‌تی اسکن استفاده کردند.

سی‌تی‌اسکن به دانشمندان اجازه خواهد داد تا یک تصویر سه بعدی از بدن را ساخته و بر روی آن گوشت و عضله قرار دهند و در نهایت شکل چهره فرد را بازسازی کنند. اگرچه این شیوه خیلی قابل اطمینان نیست و دانشمندان قصد دارند دی‌ان‌ای بدست آمده از استخوانها را مورد بررسی قرار دهند.

این نتایج در نهایت با اطلاعات بدست آمده از نسل خواهر ریچارد مقایسه خواهد شد. در این بررسی، دانشمندان از دی‌ان‌ای میتوکندریال یا دی‌ان‌ای درون ساختارهای انرژی ساز سلول استفاده می‌کنند که تنها از طریق مادر منتقل می‌شود.

ریچارد سوم از سال ۱۴۸۳ تا ۱۴۸۵ سلطنت کرد و آخرین پادشاه انگلیس بود که در جنگ کشته شد.

سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۶:۰۸
کد خبر : 5990
بازدیدها: 156

پاسخی بگذارید »