شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اولین شماره فصلنامه قرآنی حوزه‌ علمیه خواهران

danesheroz1 مرداد ۱, ۱۳۹۲ ۰
اولین شماره فصلنامه قرآنی حوزه‌ علمیه خواهران

دانش روز: نخستین شماره از فصلنامه قرآنی حوزه‌های علمیه خواهران با عنوان “آیت” در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم تهران رونمایی شد

به گزارش  دانش روز، این نشریه علاوه بر اینکه تعداد زیادی از مقالات قرآنی خواهران طلبه را در خود جای داده است، به معرفی برخی مراکز پژوهشی قرآنی نیز پرداخته و برخی شخصیت‌های قرآنی را نیز معرفی کرده است.

قرار است تمام مطالب فصلنامه علمی ترویجی معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران با موضوع قرآن از سوی بانوان طلبه به نگارش درآید.

در مراسم رونمایی از نخستین فصلنامه قرآنی حوزه های خواهران در نمایشگاه قرآن، محمود خالقی معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران در مورد سایر اقدامات این معاونت در حوزه قرآن اظهار داشت: بخش اعظم این فعالیت‌ها در محدوده تحقیقات پایانی مقطع سطح دو و پایان‌نامه‌های سطح سه است؛ به نحوی که از میان حدود ۲۷ هزار تحقیق پایانی نگارش شده در سطح دو (کارشناسی) ۲۷ درصد دارای موضوعات قرآنی هستند و دومین موضوع مربوط به پایان‌نامه‌های سطح سه (کارشناسی ارشد) نیز قرآن است.

وی با اشاره به فعال شدن هسته‌های پژوهشی ویژه فارغ‌التحصیلان حوزه‌های علمیه خواهران اضافه کرد: حدود ۱۵۰ مقاله با موضوع قرآنی از سوی این هسته‌های پژوهشی در دست تهیه قرار دارد. همچنین حدود ۶۲ کانون پژوهشی و ۳۵ انجمن پژوهشی در مقاطع تحصیلی سطح دو و سطح سه نیز در عرصه قرآنی فعال هستند.

منبع:مهر

سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۰
کد خبر : 41405
بازدیدها: 272

پاسخی بگذارید »