جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رونمایی از دو عنوان کتاب حوزه دفاع مقدس در استان البرز

danesheroz2 خرداد ۷, ۱۳۹۲ ۰
رونمایی از دو عنوان کتاب حوزه دفاع مقدس در استان البرز

اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان البرز همزمان با ایام خجسته فتح خرمشهر از دو کتاب با موضوع دفاع مقدس با عنوان” بابام مثل پرنده‌س” سروده خانم مستشار نظامی و “از نیویورک تا دارخوین” خاطرات عبدالرحیم افشار با بازنویسی مریم بذر افشان در منزل شهید علیرضا محمودی پارسا رونمایی کرد

به گزارش گروه دفاع مقدس دانش روز، مدیرکل اداره حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان البرز گفت: همزمان با ایام خجسته فتح خرمشهر از دو کتاب با موضوع دفاع مقدس با عنوان” بابام مثل پرنده‌س” سروده خانم مستشار نظامی و “از نیویورک تا دارخوین”خاطرات عبدالرحیم افشار با بازنویسی خانم مریم بذر افشان در منزل شهید علیرضا محمودی پارسا رونمایی شد.

 

سرهنگ پاسدار نادر ادیبی گفت : ما در استان البرز در سالهای گذشته تعداد قابل توجهی کتابهای حوزه دفاع مقدس را آماده و توزیع نموده ایم و این دو عنوان کتاب نیز در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت تهیه و آماده توزیع گردیده است وانشاء ا… امسال مصمم هستیم تعداد بیشتری از این عنوان کتابها در اختیار علاقمندان قرار دهیم .

طراحی و چاپ ۲۰۰۰ سالنامه رو میزی دفاع مقدس در استان البرز
وی همچنین از طراحی و چاپ دو هزار سالنامه رو میزی دفاع مقدس در استان البرز خبر داد و گفت : سعی نموده ایم دو عنصر زیبائی در طراحی و مستندات و تصاویر دوران دفاع مقدس را بگونه ای با هم هماهنگ نمائیم تا بیننده و مخاطب این روز شمار علاوه بر دستیابی اطلاعات دوران دفاع مقدس با یک محصول فاخر و زیبا همراه گردد .

وی افزود : استفاده از تصاویر منتخب و کارشناسی شده و زیبای جبهه و جنگ و طراحی هنری قابل قبول در این محصول فرهنگی به چشم می خورد و توزیع ۲۰۰۰هزار جلد از این سالنامه ها در ادارات و مراکز فرهنگی و نظامی و انتظامی با استقبال خوب مخاطبین مواجه گردیده است .

ادیبی گفت : علاوه بر تصاویر زیبای دوران دفاع مقدس سعی شده با استفاده از سخنان و تصاویر سرداران شهید استان البرز و استفاده از وصایا ی شهدای عزیزمان به ماندگاری و معنویت این سالنامه بیافزائیم. لازم به توضیح است که همه ساله این سالنامه با موضوع روزشمار عملیاتهای دفاع مقدس به همت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان البرز طراحی و چاپ و توزیع میگردد .
رونمائی از حرم مطهر شهید گمنام گلزار شهداء بهشت سکینه کرج

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان البرز با اعلام این خبر گفت : نزدیک به یکسال از بخاک سپاری این شهید گمنام در این مکان می گذرد و خداوند را شاکریم که با همت مسئولین دستگاههای اجرائی کمال شهر بخصوص پیگیریهای امام جمعه محترم کمال شهر حضرت حجت السلام خالق پرست  حرم شهید گمنام رونمایی شد و به برکت حضور این شهید گمنام و سایر شهدایی که در این آرامستان حضورداشته اند از امروز آرامستان بهشت سکینه به گلزار شهدا ء بهشت سکینه تغییر نام یافته است.
برپایی نمایشگاه های گوناگون دفاع مقدس در استان البرز

ادیبی در ادامه اظهار داشت: اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان البرز ۴نمایشگاه هنری با موضوعات مرتبط با دفاع مقدس در سطح استان البرز دایر کرده است.

وی گفت : زبان هنر بهترین وسیله برای نشر فرهنگ ایثار و مقاومت می باشد و هر چه ظرافت هنری بیشتری به خرج بدهیم مخاطبین ما که نسل جوان هستند استقبال بیشتری از موضوع خواهند داشت در همین راستا و در ایام خرداد ماه که سالروز عملیات بیت المقدس می‌باشد چندین مجموعه نمایشگاهی در معر ض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

وی افزود: در این ایام نمایشگاه هایی با عنوان نمایشگاه عکس لبخند رزمنده و نمایشگاه عکس چیستی و چرائی جنگ و نمایشگاه نقش جهاد در جنگ و همچنین همایشگاه نقش عوامل معنوی در دفاع مقدس در نقاط مختلف استان البرز پرپا شد که با استقبال خوب شهروندان مواجه شد.

وی بیان کرد: همچنین نمایش ۲ تئاتر خیابانی در فردیس کرج و امام زاده محمد تحت عنوان روایت حماسه با استقبال خوب مردم خدا جوی کرج همراه بود .

منبع: مهر

سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۶
کد خبر : 21592
بازدیدها: 299

پاسخی بگذارید »